Wyświetlenie artykułów z etykietą: ławki miejskie

Przebudowa bulwarów wiślanych w Warszawie jest w trakcie, czekając na zakończeni prac możemy zobaczyć jak takie prace zakończyły się w innych miastach w Europie np. w Lyonie we Francji.nad rzeką Soną. Rewitalizacji poddano niepełna dwu kilometrowy odcinek nabrzeża. W efekcie rewitalizacji powstały proste trasy, chodniki piesze.

Podyplomowa Państwowa Szkoła Nauki i Technologii w Strasburgu we Francji jest to uczelnia dla inżynierów i architektów. Cały kampus uniwersytecki jest w trakcie ponownego przemyślenia swojej organizacji i układu, z pomocą kolektywu ETC (stowarzyszenie architektów, którzy dążą do przekształcenia przestrzeni publicznych), zostały zaprojektowane przez studentów uliczne meble miejskie, które później były testowane, eksploatowane w różnych układach, konfiguracjach na terenie studenckiego parkingu samochodowego.

Będąc jednym z najbardziej złożonych i wyrafinowanych projektów przebudowy centrum miasta podejmowanych w Nowej Zelandii, projekt ten obejmuje przeprojektowanie, zagospodarowanie i modernizację istniejącego deptaku handlowego Cashel i kilku ulic handlowych zorientowanych wokół sąsiednich bloków.

Z badań nad architekturą, komunikacją i zachowaniami społecznymi w przestrzeni miejskiej, narodził się pomysł serii ławek pod wspólnym tytułem Modyfikowane Ławki Społeczne. Projekty ławek zapożyczyły swoją podstawową formę z wszechobecnych w każdym parku lub ogrodzie ławek parkowych czy ławek ogrodowych.

Wyzwaniem przy projektowaniu ogrodu przez studio west 8 dla nowego budynku banku oszczędnościowego VSB było połączenie budynku z otaczającym go parkiem. Podstawą do projektowania ogrodu było podniesienie działki, tak aby garaż pod budynkiem stanowił cokół w zielonej przestrzeni.

Przesiadka z siodła za kierownicę spowodowała znaczy spadek zapotrzebowania, zainteresowania zawodem kowala. Kuźnie zaczęły zanikać, to natomiast przyczyniło się do uwolnienia ogromnych przestrzeni. W jednym z takich miejsc w Inzinzac-Lochrist, zresztą bardzo atrakcyjnym, bo pięknie usytuowanym nad wodą, gmina zainicjowała całkowitą reorganizację. Nad rewitalizacją pracował Urbicus / Jean-Marc Gautier.

Miejski plac o nazwie A'Beckett w Melbourne w Australii to tymczasowa przestrzeń rekreacyjna, która natychmiast po powstaniu przyciągnęła studentów i młodych mieszkańców miasta. Przestrzeń znajdująca się w okolicach Swanston Academic Building przez lata była wykorzystywana przez Uniwersytet RMIT jako parking.

Aby podnieść poziom kształcenia krajobraz uniwersytecki Uniwersytetu Monash został stworzony na nowo.

Ten przyrząd pomiarowy, siedem metrowy skala graficzna zachęca ludzi, by spokojnie kontemplować monumentalny krajobraz wokół, podczas konfrontacji z własną skalę z naturą.

Jak poprzez małą architekturę ożywić i nadać nowy charakter polskim blokowiskom z wielkiej płyty możemy szukać odpowiedzi i inspiracji, obserwując jak z tym sobie radzą Hiszpanie.
Strona 2 z 3