Inspiracje w Małej Architekturze

czwartek, 27 listopad 2014 14:19

Zieleń miejska zamiast parkingu

Napisał

Fundacja Billa i Meliny Gates przekształciła 12-hektarowy stary parking w centrum Seattle w ekologiczną zieloną przestrzeń. Architekci krajobrazu stworzyli zieloną przestrzeń miejską, która ma służyć integracji pracowników a także sprzyjać ich regeneracji w miejscu pracy.

poniedziałek, 24 listopad 2014 00:00

Mała architektura w Australii

Napisał

Surfers Paradise jest mekką dla fanów rozrywki i turystyki. Przyciąga ogromną liczbę turystów z całego świata, a także mieszkańców bez względu na wiek, zainteresowania, pochodzenie kulturowe i środowiskowe. Jest miejscem zabawy zarówno w wodzie jak i na plaży.

wtorek, 04 listopad 2014 14:28

Zacieniacz i ławka szkolna z recyklingu

Napisał

Architekci z Tulane City Center wraz z zespołem studentów opracowali konstrukcję zacieniacza. Potrzeba taka powstała w ramach zapewniania lepszych i bezpieczniejszych miejsc do nauki na terenie całego kampusu. Pod konstrukcją zadaszenia chroniącego przed słońcem ustawiono w półokręgu wielką ławkę drewnianą. Jedna duża, wielopoziomowa konstrukcja ławki znajduje więcej miejsc do siedzenia a także pozwala na swobodą adaptację przestrzeni zależnie od potrzeb.

piątek, 24 październik 2014 13:47

Nowoczesne ławki parkowe w punktach widokowych

Napisał

Ścieżka z Bondi do Bronte w Australii niedaleko Sydney powstała na stromym nadmorskim klifie. Tworząc ją trzeba było rozwiązać wiele skomplikowanych kwestii geotechnicznych i strukturalnych, tak aby zachować i nie narazić na szkodę dziedzictwa naturalnego przyrody. Warunkiem było zadbanie o klif Heath oraz niezwykłe bagna ciągnące się wzdłuż odsłoniętych wierzchołków piaskowca.

poniedziałek, 20 październik 2014 12:34

Ławki gabionowe

Napisał

Przesiadka z siodła za kierownicę spowodowała znaczy spadek zapotrzebowania, zainteresowania zawodem kowala. Kuźnie zaczęły zanikać, to natomiast przyczyniło się do uwolnienia ogromnych przestrzeni. W jednym z takich miejsc w Inzinzac-Lochrist, zresztą bardzo atrakcyjnym, bo pięknie usytuowanym nad wodą, gmina zainicjowała całkowitą reorganizację. Nad rewitalizacją pracował Urbicus / Jean-Marc Gautier.

piątek, 10 październik 2014 13:31

Stojaki rowerowe wykonana z palet drewnianych

Napisał

Stojaki rowerowe, to niezbędny mebel, element przestrzeni publicznej.  W skutek nieodwracalnego trendu zastania się człowieka, promuje się różne metody mające przeciwdziałać negatywnym skutkom postępu technologicznego. Masa ludzi pracuje na siedząco, odpoczywa na siedząco, podróżuje do pracy na siedząco, czegoś takiego natura nie przewidział i w efekcie ludzie chorują , tyją, zanikają im mięśnie, chorują stawy, a nawet odbija się ta sytuacja na ich psychice.

Wyzwaniem przy projektowaniu ogrodu przez studio west 8 dla nowego budynku banku oszczędnościowego VSB było połączenie budynku z otaczającym go parkiem. Podstawą do projektowania ogrodu było podniesienie działki, tak aby garaż pod budynkiem stanowił cokół w zielonej przestrzeni.

wtorek, 23 wrzesień 2014 00:00

Ławki parkowe, ławki miejskie w de Haan

Napisał

Z badań nad architekturą, komunikacją i zachowaniami społecznymi w przestrzeni miejskiej, narodził się pomysł serii ławek pod wspólnym tytułem Modyfikowane Ławki Społeczne. Projekty ławek zapożyczyły swoją podstawową formę z wszechobecnych w każdym parku lub ogrodzie ławek parkowych czy ławek ogrodowych.

Będąc jednym z najbardziej złożonych i wyrafinowanych projektów przebudowy centrum miasta podejmowanych w Nowej Zelandii, projekt ten obejmuje przeprojektowanie, zagospodarowanie i modernizację istniejącego deptaku handlowego Cashel i kilku ulic handlowych zorientowanych wokół sąsiednich bloków.