Inspiracje w Małej Architekturze

środa, 07 listopad 2012 14:34

Nietypowe osłony drzew – yarn bombing

Napisał
Do tej pory jedynymi osłonami drzew jaki mogliśmy spotkać na ulicach to były te z metalu czy żeliwa, okalające drzewa. Osłony drzew miały na celu ochronę drzewa przed psami lub najeżdżaniem na nie samochodami. Osłony drzew miały też oczywiście funkcję estetyczną ale te, których zdjęcia możecie znaleźć poniżej są wyjątkowo nietypowe.
środa, 31 październik 2012 13:47

Stoły piknikowe i piknikowanie

Napisał
Może to nie jest najlepsza pora na stoły piknikowe i piknikowanie. Jeżeli jednak wyobrażę sobie parę stopni więcej i dużo słońca, to posiłek na świeżym powietrzu wydaje się już bardzo przyjemną perspektywą. Za obiad w restauracji z pięknym widokiem w tle trzeba często słono zapłacić. Obiad przy stole piknikowym to wersja zdecydowanie bardziej ekonomiczna, a obcowanie z naturą jest gratis.
środa, 24 październik 2012 06:29

Donica to nie tylko pojemnik na kwiaty

Napisał
Donice serii Element mają na celu podjęcie dyskusji na temat donicy. Czym donica w nowoczesnym środowisku może być, wychodząc poza standardowe, dotychczas często spotykane donice betonowe, donice drewniane. Zamiast grać rolę pomocniczą, seria element wyprzedza standardowe myślenie i stawia ją w czołówce, jako przedmiot, a nie podmiot projektu przestrzeni krajobrazu.
poniedziałek, 22 październik 2012 13:39

Żenia Kotenko – Ławka

Napisał
Temat ławki nie jest nowy w historii fotografii. Wielu znanych fotografów z ogromną przyjemnością używało ławek jako motywu przewodniego swoich zdjęć. Rzeźbiarze czynili z ławek arcydzieła sztuki, które do dzisiaj są cennymi zabytkami. Życie lubi kręcić się wokół ławki. Dwoje zakochanych, którzy nie mają dokąd pójść szukają ławki. Alkoholik, bezdomny bez ławki nie wyobrażają sobie życia. Dla nich ławka to jest dom, stół, łóżko, toaleta.
wtorek, 09 październik 2012 07:53

Blokady parkingowe – sposób na piratów parkingowych

Napisał

Piraci parkingowi, to zmora kierowców na całym świecie. Dosyć częstym zjawiskiem jest zajmowanie nie swoich miejsc parkingowych, zajmowanie dwu miejsc parkingowych albo, co może się już wydawać wyczynem sportowym zajmowanie naraz trzech miejsc parkingowych. Chcąc nauczyć kierowców porządku nie raz już organizowane były konkursy na najgorzej zaparkowane auto. Poniżej kilka takich kwiatków znalezionych w internecie.

poniedziałek, 24 wrzesień 2012 09:39

Ławka Fala. Prawdopodobnie najdłuższa ławka na świecie

Napisał
Jeżeli wybierają się państwo do Anglii w okolice Londynu, to warto zajrzeć do Littlehampton w West Sussex, tam znajda państwo ławkę o długości niebagatelnych 324 metrów. Ławka wijąca się wzdłuż plaży jest w stanie pomieścić 300 osób.
wtorek, 18 wrzesień 2012 09:47

Ławka Parkowa - historia

Napisał
Jedną z metod podnoszenia komfortu życia mieszkańców jest rewitalizacja terenów zielonych przez urzędy miast i gmin. Jednym z najczęstszych sposobów rewitalizacji jest naprawa bądź zakup nowych ławek parkowych.
wtorek, 11 wrzesień 2012 13:23

Jak wybrać stojak rowerowy?

Napisał
Chcielibyśmy podjąć się odpowiedzi na pytanie  dotyczące wyboru odpowiedniego stojaka rowerowego i rzucić światło na niektóre czynniki, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.
czwartek, 02 sierpień 2012 07:44

Instalacja ławek UNIRE/UNITE w Rzymie

Napisał
W Rzymie w ramach projektu przeznaczonego dla młodych architektów powstała letnia instalacja UNIRE / UNITE. Instalacja jest odpowiedzią na kiepski stan zdrowia mieszkańców i oferuje alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych mebli miejskich. Projektanci uważali, że należy koniecznie przemyśleć, przyczynić się do zmiany trybu życia, który jest głównie siedzący na bardziej sprzyjający zdrowiu.