Inspiracje w Małej Architekturze

wtorek, 18 wrzesień 2012 09:47

Ławka Parkowa - historia

Napisał
Jedną z metod podnoszenia komfortu życia mieszkańców jest rewitalizacja terenów zielonych przez urzędy miast i gmin. Jednym z najczęstszych sposobów rewitalizacji jest naprawa bądź zakup nowych ławek parkowych.
wtorek, 11 wrzesień 2012 13:23

Jak wybrać stojak rowerowy?

Napisał
Chcielibyśmy podjąć się odpowiedzi na pytanie  dotyczące wyboru odpowiedniego stojaka rowerowego i rzucić światło na niektóre czynniki, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.
czwartek, 02 sierpień 2012 07:44

Instalacja ławek UNIRE/UNITE w Rzymie

Napisał
W Rzymie w ramach projektu przeznaczonego dla młodych architektów powstała letnia instalacja UNIRE / UNITE. Instalacja jest odpowiedzią na kiepski stan zdrowia mieszkańców i oferuje alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych mebli miejskich. Projektanci uważali, że należy koniecznie przemyśleć, przyczynić się do zmiany trybu życia, który jest głównie siedzący na bardziej sprzyjający zdrowiu.
poniedziałek, 16 wrzesień 2013 12:08

Kosze na psie odchody Tigo

Napisał

Państwo nałożyło na nas właścicieli psów obowiązek sprzątania po swoich pupilach. Czy jest to decyzja słuszna trudno polemizować, oczywiście, że tak. Cóż jednak jeżeli nawet w tak dużym mieście jak Warszawa koszy na psie nieczystości cały czas brakuje. Owszem istnieją miejsca gdzie takie kosze są ustawiane np.: w głównych parkach ale trudno oczekiwać, że mieszkając w dalekiej sypialni Warszawy na spacer z pupilem będziemy jeździć do centrum.

wtorek, 03 lipiec 2012 13:44

Ławki i stoły z serii Low w Studentenwerk Dortmund

Napisał
W czerwcu tego roku (2012) mieliśmy możliwość współpracować z organizacją Studentenwerk Dortmund w celu dostarczenia ławek i stołów z serii Low na teren stołówek studenckich. Od razu pojawiło się pytanie co to za organizacja, czemu ona służy. Studentenwerk jest to niemiecki model opieki socjalno-bytowej studentów inaczej, po polsku można by było tę organizację nazwać Dział Spraw Studentów.
sobota, 03 marzec 2012 00:07

Ławki betonowo drewniane w Las Negras

Napisał
W Miejscowości Las Negras położonej w Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym architekt Jesús Torres García ze współpracownikami zajęli się zagospodarowaniem nabrzeża w tej rybackiej osadzie.
poniedziałek, 16 wrzesień 2013 08:33

Skwer na Placu Grzybowskim w Warszawie

Napisał
W 2007 roku Joanna Rajkowska stworzyła w ramach wystawy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie instalację „ Dotleniacz ”. Zrealizowany projekt polegał na przekształceniu zapomnianego i zaniedbanego Placu Grzybowskiego w miejsce przyjazne ludziom. Ta realizacja wzbudziła w tamtym czasie wiele kontrowersji w Warszawie. Dotleniacz miał zagorzałych przeciwników i zwolenników. Na trawniku na środku placu powstał staw z instalacją do ozonowania powietrza i wytwarzania mgły.
poniedziałek, 16 wrzesień 2013 08:22

Victor Civita Plaza - Otwarte Muzeum Dla Zrównoważonego Rozwoju

Napisał
Miasto São Paulo to największe miasto Brazylii i Ameryki Południowej. Jak każda metropolia tej wielkości boryka się ono z zagospodarowaniem zdegradowanych terenów.

W centralnej części miasta znajdowała się spalarnia śmieci. Zakład został zamknięty, pozostał zanieczyszczony postindustrialny teren.
poniedziałek, 16 wrzesień 2013 08:09

Ławki stalowo drewniane w Berkeley USA

Napisał
Kolejny projekt ławek w wersji maxi. Ta konstrukcja jest kolejnym przedstawicielem corz silniejszego nurtu wychodzącego poza klasyczne rozumienie ławki a raczej ławek. Zamiast kilku mniejszych stawiamy jedną ale w bardzo dużym rozmiarze.
Strona 18 z 18