Inspiracje w Małej Architekturze

poniedziałek, 16 wrzesień 2013 08:33

Skwer na Placu Grzybowskim w Warszawie

Napisał
W 2007 roku Joanna Rajkowska stworzyła w ramach wystawy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie instalację „ Dotleniacz ”. Zrealizowany projekt polegał na przekształceniu zapomnianego i zaniedbanego Placu Grzybowskiego w miejsce przyjazne ludziom. Ta realizacja wzbudziła w tamtym czasie wiele kontrowersji w Warszawie. Dotleniacz miał zagorzałych przeciwników i zwolenników. Na trawniku na środku placu powstał staw z instalacją do ozonowania powietrza i wytwarzania mgły.
poniedziałek, 16 wrzesień 2013 08:22

Victor Civita Plaza - Otwarte Muzeum Dla Zrównoważonego Rozwoju

Napisał
Miasto São Paulo to największe miasto Brazylii i Ameryki Południowej. Jak każda metropolia tej wielkości boryka się ono z zagospodarowaniem zdegradowanych terenów.

W centralnej części miasta znajdowała się spalarnia śmieci. Zakład został zamknięty, pozostał zanieczyszczony postindustrialny teren.
poniedziałek, 16 wrzesień 2013 08:09

Ławki stalowo drewniane w Berkeley USA

Napisał
Kolejny projekt ławek w wersji maxi. Ta konstrukcja jest kolejnym przedstawicielem corz silniejszego nurtu wychodzącego poza klasyczne rozumienie ławki a raczej ławek. Zamiast kilku mniejszych stawiamy jedną ale w bardzo dużym rozmiarze.
Strona 20 z 20