Inspiracje w Małej Architekturze

Nie ma znaczenia, w jakim miejscu na świecie aktualnie się znajdujesz: śmieci będą zawsze niepożądaną częścią scenerii. Szwajcarskie miasto Lucerna postanowiło zrobić coś z problemem śmieci poprzez zachęcenie mieszkańców i gości do dobrej zabawy podczas wyrzucania śmieci. Inicjatywa nosi nazwę "Lucerne Shines".
Efekt został uzyskany dzięki luminoforom znajdującym się w nawierzchni. Za dnia luminofory „gromadzą energię” aby móc świecić w nocy. Za dnia ścieżka rowerowa ma kolor niebieski. Kolor niebieski jest nieprzypadkowy, miał się komponować z otoczeniem ale także mieć wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników ścieżki. Nawierzchnia została zaprojektowana w laboratorium w Pruszkowie w przedsiębiorstwie TPA Sp. z o.o.
Projekt biura HarrisonStevens na terenie Holyrood North w Edynburgu to unikalny plan rewitalizacji miejsc posiadających istotne historyczne tło, dostosowując je jednocześnie do współczesnych potrzeb.
W latach 30. ubiegłego wieku alejki inspirowane luksusowymi bulwarami Europy stały się wiodącym wzorem do planowania przestrzeni publicznych, nowych dzielnic w Izraelu. Szerokie aleje zostały zaprojektowane dla dobrobytu mieszkańców, aleje charakteryzujące się rzędami cienistych drzew, które w ostatnich latach przeplatały się z miejscami do siedzenia, ławkami parkowymi w ramach rosnącej świadomości potrzeby cienia i jednoczesnego zachęcania do spacerów. Wiele ulicc zostały przeprojektowanych tak, aby stały się miejscem odpoczynku i tętniącym życiem miejscem spotkań w mieście.
niedziela, 11 marzec 2018 07:13

Nowoczesne podwórka miejskie w Nowym Jorku

Napisał
Projket Terrain-NYC: Dziedziniec 5-6 w Industry City to powiew nowego życia dla nieistniejącego już kompleksu produkcyjnego w Nowym Jorku, znanego wcześniej pod nazwą Bush Terminal. Dziś kompleks przeżywa odrodzenie na dużą skalę dla ponad 600 kreatywnych firm. Dziedziniec, kiedyś dok załadunkowy do 1974 r., Przekształca się w bujny i urozmaicony krajobraz zielony, z lasem i elastyczną trawą, z której korzystają wszyscy okoliczni mieszkańcy.
niedziela, 04 marzec 2018 09:27

Mała architektura parkowa

Napisał
W 2013 roku biuro projektowe 02landskap otrzymało zadanie zaplanowania nowego parku w Vallastaden, dzielnicy miasta Linkoping w Szwecji, zwanego Paradise.
Bollnäs to miejscowość położona w historycznej szwedzkiej prowincji nad jeziorem Varpen. Pomysł na projekt skweru i przyległych uliczek miał nawiązywać do miejscowych barwnych wiejskich tradycji obecnych w tym miejscu, w każdym domu. Skwer Brotorget odradził się jako serce miasta, miejsce, w którym nic nie ma i za każdym razem jest coś.
środa, 07 luty 2018 07:28

Kolory w małej architekturze

Napisał
Niedawno zakończona przebudowa szkoły podstawowej West Hampstead Emmanuel Primary School jest kulminacją marzeń wielu zaangażowanych w projekt osób.
piątek, 19 styczeń 2018 14:28

Zestaw mebli miejskich PopUp Waves

Napisał
PopUp Waves to tymczasowy zestaw mebli miejskich, który ma wypełnić luki w przestrzeni publicznej.
Strona 3 z 18