Inspiracje w Małej Architekturze

piątek, 21 grudzień 2018 09:55

Meble miejskie a czynnik ekonomiczny

Napisał
W Yanchep, nieopodal miasta Pertch w Australii, biuro projektowe PLACE Laboratory zostało zaproszono, aby stworzyć i przedstawić nową atrakcyjną wizję osiedla dla 1500 gospodarstw domowych.
wtorek, 04 grudzień 2018 08:59

Ławki parkowe w nowo aranżowanej przestrzeni miejskiej

Napisał
Zaprojektowany przez architektów Affleck de la Riva, skwer Frères-Charon to zupełnie nowe rozwiązanie w przestrzeni publicznej, która ma ponad 150 lat. Nowy plac zapewnia tożsamość, obywatelską dumę i sporą przestrzeń na zewnątrz do użytku publicznego przez cały sezon. Ustawiono wiele wygodnych tradycyjnych ławek parkowych z typowymi drewnianymi siedziskami, z których można korzystać nawet jak jest zimno.
środa, 21 listopad 2018 08:11

Ławka miejska jako dzieło sztuki

Napisał
Ławka w kształcie korzeni drzewa jest to dzieło sztuki zaprojektowane przez algorytm komputerowy.
wtorek, 06 listopad 2018 09:09

Kolorowe ławki jak bączki, zabawki do kręcenia

Napisał
Biuro projektowe architektury krajobrazu Planergruppe Oberhausen stworzyło koncepcję otwartej ogólnodostępnej przestrzeni Uniwersytetu Nauk Stosowanych Ruhr-West w Bottrop pełnej przemyślanych mebli miejskich, co było jak najbardziej zgodne z podstawową koncepcją jednolitej struktury obszaru dla całego obiektu. Wszystkie proponowane rozwiązania przestrzenne są formalnie połączone na jednym obszarze, którego struktura się zmienia. Zpewniono wiele zielonych miejsc z wygodnymi ławkami i dobrze rozmieszonymi stojakami rowerowymi.
Londyńskie studio projektowe WallaceLiu wyobraziło sobie nową szeroką na 20 metrów autostradę o długości 1 km w południowo-zachodnim chińskim mieście Chongqing, jako wspólną bardziej dostępną dla wszystkich przestrzeń poprzez zastąpienie typowego ulicznego oznakowania i smutnego charakteru autostrady językiem przestrzeni publicznej. Obszar projektowany do zagospodarowania to były typowe peryferie nowoczesnego chińskiego miasta, które zmieniło swój charakter w miarę ekspansji miasta. Autostrada, Yannan Avenue, wzdłuż której 7 dużych działek zostało kupionych przez państwowego dewelopera PKU Resource, stanie się trasą prowadzącą przez prawie 20 000 m2 ulic handlowych i gęsto zaludnionych budynków mieszkalnych i sąsiadujących z już istniejącymi. Dla miasta, klienta i dla projektantów, przedsięwzięcie było okazją do odkrycia, w jaki sposób chińska infrastruktura, zbudowana w celu ułatwienia szybkiego rozwoju, może zostać przekształcona, aby wspierać powstającą kulturę miejską. Do tego celu trzeba było wpuścić pomiędzy auta życie uliczne pieszych i zapewnić im dostęp do odpowiednio w tym celu zaprojektowanych mebli miejskich, ławek, koszy w otoczeniu zieleni.
czwartek, 04 październik 2018 10:49

Patio z ławkami, ogólnodostępne, takie rzeczy tylko w Norwegii

Napisał
Sørenga Block 6 to blok mieszkalny z 110 mieszkaniami i półpublicznym zielonym dziedzińcem. Dwa duże, ukośne przejścia przecinają blok, aby połączyć nabrzeże z dziedzińcem oraz centralnym parkiem Sørenga i na odwrót. To wizualne połączenie zaprasza gości na i przez dziedziniec i oferuje łatwy dostęp dla mieszkańców.
"Buurt 9" (9 sąsiedztwo) stanowi część ogrodowych osiedli na zachód od Amsterdamu. Składa się z 174 standardowych małych mieszkań, zlokalizowanych w trzech budynkach w kształcie litery L, umiejscowionych obok małego parku.
poniedziałek, 03 wrzesień 2018 08:59

Mała architektura na podwórku

Napisał
Tym razem w poszukiwaniu inspiracji zaglądamy do Danii. Na jednym z podwórek w Kopenhadze ogród - patio tworzy wielofunkcyjną przestrzeń zewnętrzną, intymny punkt spotkań towarzyskich mieszkańców, a jednocześnie element estetyczny, który można podziwiać z okien kuchennych, gdzie "dywan" ułożony z kostki brukowej staje się wizualnym doświadczeniem.
wtorek, 14 sierpień 2018 08:20

Schody jako wielofunkcyjny element małej architektury

Napisał
Projektanci z rankinfraser architektura krajobrazu zostali zaproszeni do zaprojektowania rewitalizacji centrum Glasgow wraz z terenem uniwersyteckim znanym jako College Hill które wraz z rzeką definiują Glasgow.