Inspiracje w Małej Architekturze

poniedziałek, 27 listopad 2017 09:05

Nowoczesne a zarazem inteligentne parki w Melbourne

Napisał
W Melbourne wszelkie poindustrialne przestrzenie są rewitalizowane i uzdatniane do użytkowania mieszkańcom. Niezręczna trójkątna budowla Melbourne Docklands była jednym z ostatnich pasm nierozwiniętych terenów publicznych na obrzeżach składających się z szeregu zniszczonych budynków, placów i dziedzińców. Na terenie znajdowała się również stara gazownia, która skutecznie dzieliła teren na dwie części. Głównym celem projektu było połączeni, wzmacniając przestrzeń zieloną, modernizując istniejące elementy i tworząc nowe obszary działalności.
środa, 15 listopad 2017 09:01

Wielofunkcyjna mała architektura w Kopenhadze

Napisał
Oberwania chmur, wzrost powodzi to zjawiska coraz częściej występujące na wielu obszarach miejskich. Zadaniem biura architektonicznego Marianne Levinsen jest reagowanie na wyzwania jakie stawia rzeczywistość czyli perspektywa coraz bardziej mokrej przyszłości poprzez szukanie sposobów na odpowiednie zaadaptowanie i dostosowanie krajobrazu miejskiego.
poniedziałek, 06 listopad 2017 08:55

Dziki Ogród dla dzieci w Sydney

Napisał
W Australii w Sydney powstał Dziki Ogród dla dzieci firmy ASPECT Studios, został on oficjalnie otwarty w październiku 2017 roku przez minister środowiska Gabrielle Upton. Położony w Centennial Parklands Learning Center, Dziki Ogród zabaw jest przeznaczony do nauki dla dzieci w każdym wieku od 2 do 12 lat.
środa, 18 październik 2017 08:09

Chińska ławka parkowa - mała architektura ludowa

Napisał
Ława Ludowa jest to rodzaj mebla publicznego do którego budowy wykorzystuje się odzyskane drewno z parków narodowych w Singapurze.
środa, 11 październik 2017 08:00

Nowoczesne oprogramowanie w służbie małej architektury

Napisał
Stojak rowerowy Bike d3 został zaprojektowany przez architekta Hinjal Kumara oraz pokazany na Design Days w Dubaju w 2016. Konstrukcja stojaka wpasowuje się w trend tworzenia wielofunkcyjnej małej architektury, tu możemy zaobserwować stojak rowerowy, pergolę wiatę przystankową w jednym z równoległym dbaniem o walory estetyczne obiektu.
wtorek, 03 październik 2017 07:51

Parkowe ławki łukowe w otoczeniu drapaczy chmur

Napisał
W ciągu ostatnich kilku lat na wschodnim skraju miasta Tel-Aviv powstała nowa dzielnica. Okolica "Zameret" powstała w ekstremalnej gęstości wieżowców, która obejmuje czternaście drapaczy chmur, małe centrum handlowe z sąsiednią wieżą biurową i przyszłą szkołę.
piątek, 22 wrzesień 2017 14:57

Mała architektura w Bear Shewie

Napisał
Nowy kampus uniwersytecki położony jest w samym sercu dzielnicy Alef w Beer Shewie. Planowane jest wzniesienie w kilku fazach budynków kampusu, które zostały zaprojektowane jako ciągły most unoszący się nad ziemią. U podnóża budynków planowany jest ogród składający się z kilku niezależnych placyków pełniących funkcje salonów zewnętrznych. Te przestrzenie o złamanej geometrii maja imitować typową słabą popękaną ziemię po deszczu.
niedziela, 17 wrzesień 2017 14:37

Miejskie stoły pingpongowe zaparkowane w parku

Napisał
Chociaż dzielnica Yad Eliyah w Tel Awiwie-Jafo jest nasycona parkami publicznymi i zielonymi terenami zabaw, miejsca te są przeznaczone wyłącznie dla niemowlaków i małych dzieci. Postarano się zaprojektować przestrzeń, która zaspokoi potrzeby także młodzieży w tej dzielnicy.
środa, 13 wrzesień 2017 14:45

Włochy mają wielofunkcyjny obiekt małej architektury

Napisał
W Trento we Włoszech powstał ciekawy wielofunkcyjny obiekt małej architektury.
Strona 4 z 18