Inspiracje w Małej Architekturze

piątek, 11 sierpień 2017 08:58

Beatrixpark w Amsterdamie pokazuje, że ławka to funkcja

Napisał
Park Beatrix jest jednym z najstarszych nowoczesnych parków miejskich w Amsterdamie i jest otoczony obwodnicą A10, ulicą Beethovena po zachodniej stronie i centrum kongresowym RAI po wschodniej stronie. Najstarsza część parku zaprojektowana przez Jacoby Mulder została zbudowana w 1938 roku i jest charakterystyczna dla przejścia od romantycznego stylu projektowania z XIX wieku do bardziej funkcjonalnego stylu epoki po II wojnie światowej.
Dziedziniec Archipelag zapewnia bezpieczny i spokojny odpoczynek bezpośrednio przy jednej z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w Brooklynie. Położony jest na skrzyżowaniu kilku głównych ulic a także w sąsiedztwie areny sportowej i rozrywkowej gdzie przechodzi tysiące pieszych. Dziedziniec okala kilka zwykłych budynków o różnych stylach i charakterach te komercyjne i nie tylko, jednak w tym skromny przedsionku ulicy dziedziniec łączy mieszkańców, tworząc miejsce dla wspólnoty i interakcji.
poniedziałek, 17 lipiec 2017 12:38

Bączek zabawka jako instalacja w małej architekturze

Napisał
2015 r. High Museum of Art ujawnił drugą wielkoformatową interaktywną instalację współczesnych meksykańskich projektantów Héctor Esrawe i Ignacio Cadena na Carroll Slater Sifly Piazza w The Woodruff Arts Center. Praca jest specyficzna dla danego miejsca, zatytułowana "Los Trompos", kontynuuje wieloletnią inicjatywę aktywizowania przestrzeni na świeżym powietrzu i angażowania zwiedzających w istotne doświadczenia artystyczne.

środa, 05 lipiec 2017 12:11

Producent koniaku a dmuchane ławki zewnętrzne

Napisał
Pawilon Martell to specjalny projekt powstały dla jednej z firm produkujących koniaki. Ten pawilon to nowy, wielopłaszczyznowy projekt architektoniczny stworzony przez hiszpańskich architektów z SelgasCano, przeznaczony do całkowitego wypełnienia rozległego dziedzińca.

sobota, 03 czerwiec 2017 09:02

Wielka ławka parkowa - Okrąglak

Napisał
Projekt Okrąglak jest tymczasowym obiektem na świeżym powietrzu stworzonym dla Fundacji Ragdale, kolonii artystów znajdującej się 30 mil na północ od Chicago.
sobota, 17 czerwiec 2017 08:05

Mała architektura na uniwersytecie w Perth w Australii

Napisał
Szkoła medyczna w Curtin oferuje nową nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną, wyposażoną w najnowocześniejszą technologię, nowoczesne miejsca do nauczania i nauki oraz zieloną przestrzeń , które stanowią efekt najnowszych badań opartych na doświadczeniach studentów i wyników nauczania, a także wyrażają zaangażowanie uczelni w innowacje, co ma na celu zwiększeniu efektywności pracy studentów i pracowników uczelni.
sobota, 17 czerwiec 2017 07:44

Mała architektura w lesie

Napisał
Leśna wystawa - Wald.Berlin.Klima. opowiada historię adaptacji lasów berlińskich do zmian klimatycznych.
czwartek, 25 maj 2017 17:56

Nowoczesna mała architektura w otoczeniu zabytków

Napisał
W małej włoskiej wiosce Altavilla Irpina, od marca 2015 r. architekci sa.und.sa wraz z obywatelami, pracownikami gminy i studentami z kilku okolicznych uniwersytetów zaczęli pracować na terenie znanym jako "Funtana Abbascio".
wtorek, 16 maj 2017 07:44

Nowe technologie w produkcji małej architektury

Napisał
Nowa siedziska, ławki miejskie o chudej i smukłej formie zostały opracowane przez firmę Miralles Tagliabue EMBT na potrzeby Expo Milano 2015 we współpracy z Grupą Italcementi.
Strona 5 z 18