Inspiracje w Małej Architekturze

niedziela, 17 wrzesień 2017 14:37

Miejskie stoły pingpongowe zaparkowane w parku

Napisał
Chociaż dzielnica Yad Eliyah w Tel Awiwie-Jafo jest nasycona parkami publicznymi i zielonymi terenami zabaw, miejsca te są przeznaczone wyłącznie dla niemowlaków i małych dzieci. Postarano się zaprojektować przestrzeń, która zaspokoi potrzeby także młodzieży w tej dzielnicy.
środa, 13 wrzesień 2017 14:45

Włochy mają wielofunkcyjny obiekt małej architektury

Napisał
W Trento we Włoszech powstał ciekawy wielofunkcyjny obiekt małej architektury.
piątek, 25 sierpień 2017 09:12

Bilard Miejski jako nowy obiekt mebli ulicznych

Napisał
Gdzieś pomiędzy sprzętem sportowym a meblami, "miejski bilard" ma na celu promowanie nowego sposobu mieszkańców miast interakcji z przestrzeniami publicznymi.
Parklet to jest miejsce parkingowe służące jako przedłużenie chodnika, które funkcjonuje jako przestrzeń publiczna do spędzenia wolnego czasu. Tak więc, podczas gdy dwa miejsca parkingowe na ulicy są wykorzystywane przez 40 osób dziennie, parklet w tym samym czasie obsługuje około 300 osób, promując jednocześnie interakcje społeczne wśród obywateli i publicznego wykorzystania przestrzeni, nie tylko dla samochodów.
piątek, 11 sierpień 2017 08:58

Beatrixpark w Amsterdamie pokazuje, że ławka to funkcja

Napisał
Park Beatrix jest jednym z najstarszych nowoczesnych parków miejskich w Amsterdamie i jest otoczony obwodnicą A10, ulicą Beethovena po zachodniej stronie i centrum kongresowym RAI po wschodniej stronie. Najstarsza część parku zaprojektowana przez Jacoby Mulder została zbudowana w 1938 roku i jest charakterystyczna dla przejścia od romantycznego stylu projektowania z XIX wieku do bardziej funkcjonalnego stylu epoki po II wojnie światowej.
Dziedziniec Archipelag zapewnia bezpieczny i spokojny odpoczynek bezpośrednio przy jednej z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w Brooklynie. Położony jest na skrzyżowaniu kilku głównych ulic a także w sąsiedztwie areny sportowej i rozrywkowej gdzie przechodzi tysiące pieszych. Dziedziniec okala kilka zwykłych budynków o różnych stylach i charakterach te komercyjne i nie tylko, jednak w tym skromny przedsionku ulicy dziedziniec łączy mieszkańców, tworząc miejsce dla wspólnoty i interakcji.
poniedziałek, 17 lipiec 2017 12:38

Bączek zabawka jako instalacja w małej architekturze

Napisał
2015 r. High Museum of Art ujawnił drugą wielkoformatową interaktywną instalację współczesnych meksykańskich projektantów Héctor Esrawe i Ignacio Cadena na Carroll Slater Sifly Piazza w The Woodruff Arts Center. Praca jest specyficzna dla danego miejsca, zatytułowana "Los Trompos", kontynuuje wieloletnią inicjatywę aktywizowania przestrzeni na świeżym powietrzu i angażowania zwiedzających w istotne doświadczenia artystyczne.

środa, 05 lipiec 2017 12:11

Producent koniaku a dmuchane ławki zewnętrzne

Napisał
Pawilon Martell to specjalny projekt powstały dla jednej z firm produkujących koniaki. Ten pawilon to nowy, wielopłaszczyznowy projekt architektoniczny stworzony przez hiszpańskich architektów z SelgasCano, przeznaczony do całkowitego wypełnienia rozległego dziedzińca.

sobota, 03 czerwiec 2017 09:02

Wielka ławka parkowa - Okrąglak

Napisał
Projekt Okrąglak jest tymczasowym obiektem na świeżym powietrzu stworzonym dla Fundacji Ragdale, kolonii artystów znajdującej się 30 mil na północ od Chicago.
Strona 5 z 18