Inspiracje w Małej Architekturze

środa, 19 kwiecień 2017 13:27

Mała architektura z gliny

Napisał
W wielu kulturach uważa się, że człowiek powstał z gliny, następnie z gliny człowiek tworzył przedmioty użytku codziennego, naczynia.
wtorek, 04 kwiecień 2017 13:11

Hamaki miejskie w Poznaniu

Napisał
W ramach Festiwalu Malta zaprojektowano tymczasową przestrzeń miejską na Placu Wolności w Poznaniu. Aranżacja przestrzeni placu w ramach „generatora” została zaprojektowana przez Atelier Starzak Strebicki we współpracy ze studentami School of Form z Poznania.
piątek, 24 marzec 2017 11:43

Wielka płyta i mała architektura

Napisał
Jak poprzez małą architekturę ożywić i nadać nowy charakter polskim blokowiskom z wielkiej płyty możemy szukać odpowiedzi i inspiracji, obserwując jak z tym sobie radzą Hiszpanie.
środa, 15 marzec 2017 11:18

Most pieszy jak wielka ławka, leżak miejski

Napisał

Formy przestrzenne, mała architektura jako atrakcja turystyczna.

Ideą napędową powstania tego 1,4-hektarowego parku sąsiedzkiego w centrum osiedla było stworzenie wielofunkcyjnego ekosystemu. Te wielofunkcyjne i kompatybilne systemy inicjują codzienne zajęcia na świeżym powietrzu, zapewniają ochronę środowiska i zarządzają wodą burzową.

Ten przyrząd pomiarowy, siedem metrowy skala graficzna zachęca ludzi, by spokojnie kontemplować monumentalny krajobraz wokół, podczas konfrontacji z własną skalę z naturą.

Zespół: City3 + Atelier Starzak Strebicki + Laura Muyldermans opracowało i wdrożyło w Brukseli projekt o nazwie Konstelacje składający się ze 100 krzeseł, 10 stołów i 50 roślin zasadzonych w poprzemysłowych beczkach metalowych, które miały być ustawiane i testowane w różnych konfiguracjach.

czwartek, 16 luty 2017 10:16

Mała architektura a biznes

Napisał
Duży browar z Minesocie w z związku z rosnącym popytem na jego produkty musiał wybudować nowy obiekt odpowiadający rosnącym potrzebom produkcyjnym. Bardzo istotne było szczególe zadbanie o tereny zielone i odpowiednie ich zaprojektowanie. Istotne było zapewnienie swobodnego dostępu rowerzystom, łatwe połączenie z koleją i autobusami oraz z różnymi okolicznymi drogami. Łatwy dostęp do browaru miał być jego siła napędową.

W 2012 roku Wielki Park w Los Angeles został poddany rewitalizacji przez biuro architektury krajobrazu Rios Clementi Hale Studios. Stworzono bardzo charakterystyczną przestrzeń, będącą zaproszeniem zarówno dla mieszkańców miasta jak i dla jego gości. Inspiracją dla całego projektu była różnorodność ludzi mieszkających w regionie, zarówno bezpośrednio jak i pośrednio.

Strona 6 z 18