Inspiracje w Małej Architekturze

środa, 18 październik 2017 08:09

Chińska ławka parkowa - mała architektura ludowa

Napisał
Ława Ludowa jest to rodzaj mebla publicznego do którego budowy wykorzystuje się odzyskane drewno z parków narodowych w Singapurze.
środa, 11 październik 2017 08:00

Nowoczesne oprogramowanie w służbie małej architektury

Napisał
Stojak rowerowy Bike d3 został zaprojektowany przez architekta Hinjal Kumara oraz pokazany na Design Days w Dubaju w 2016. Konstrukcja stojaka wpasowuje się w trend tworzenia wielofunkcyjnej małej architektury, tu możemy zaobserwować stojak rowerowy, pergolę wiatę przystankową w jednym z równoległym dbaniem o walory estetyczne obiektu.
wtorek, 03 październik 2017 07:51

Parkowe ławki łukowe w otoczeniu drapaczy chmur

Napisał
W ciągu ostatnich kilku lat na wschodnim skraju miasta Tel-Aviv powstała nowa dzielnica. Okolica "Zameret" powstała w ekstremalnej gęstości wieżowców, która obejmuje czternaście drapaczy chmur, małe centrum handlowe z sąsiednią wieżą biurową i przyszłą szkołę.
piątek, 22 wrzesień 2017 14:57

Mała architektura w Bear Shewie

Napisał
Nowy kampus uniwersytecki położony jest w samym sercu dzielnicy Alef w Beer Shewie. Planowane jest wzniesienie w kilku fazach budynków kampusu, które zostały zaprojektowane jako ciągły most unoszący się nad ziemią. U podnóża budynków planowany jest ogród składający się z kilku niezależnych placyków pełniących funkcje salonów zewnętrznych. Te przestrzenie o złamanej geometrii maja imitować typową słabą popękaną ziemię po deszczu.
niedziela, 17 wrzesień 2017 14:37

Miejskie stoły pingpongowe zaparkowane w parku

Napisał
Chociaż dzielnica Yad Eliyah w Tel Awiwie-Jafo jest nasycona parkami publicznymi i zielonymi terenami zabaw, miejsca te są przeznaczone wyłącznie dla niemowlaków i małych dzieci. Postarano się zaprojektować przestrzeń, która zaspokoi potrzeby także młodzieży w tej dzielnicy.
środa, 13 wrzesień 2017 14:45

Włochy mają wielofunkcyjny obiekt małej architektury

Napisał
W Trento we Włoszech powstał ciekawy wielofunkcyjny obiekt małej architektury.
piątek, 25 sierpień 2017 09:12

Bilard Miejski jako nowy obiekt mebli ulicznych

Napisał
Gdzieś pomiędzy sprzętem sportowym a meblami, "miejski bilard" ma na celu promowanie nowego sposobu mieszkańców miast interakcji z przestrzeniami publicznymi.
Parklet to jest miejsce parkingowe służące jako przedłużenie chodnika, które funkcjonuje jako przestrzeń publiczna do spędzenia wolnego czasu. Tak więc, podczas gdy dwa miejsca parkingowe na ulicy są wykorzystywane przez 40 osób dziennie, parklet w tym samym czasie obsługuje około 300 osób, promując jednocześnie interakcje społeczne wśród obywateli i publicznego wykorzystania przestrzeni, nie tylko dla samochodów.
piątek, 11 sierpień 2017 08:58

Beatrixpark w Amsterdamie pokazuje, że ławka to funkcja

Napisał
Park Beatrix jest jednym z najstarszych nowoczesnych parków miejskich w Amsterdamie i jest otoczony obwodnicą A10, ulicą Beethovena po zachodniej stronie i centrum kongresowym RAI po wschodniej stronie. Najstarsza część parku zaprojektowana przez Jacoby Mulder została zbudowana w 1938 roku i jest charakterystyczna dla przejścia od romantycznego stylu projektowania z XIX wieku do bardziej funkcjonalnego stylu epoki po II wojnie światowej.