Inspiracje w Małej Architekturze

wtorek, 06 wrzesień 2016 11:47

Plac zabaw dla dorosłych w Massechusetts

Napisał

Nie zawsze dużo zieleni to najbardziej optymalne rozwiązanie w przestrzeni publicznej. W Bostonie w stanie Massachusetts na dużym palcu The Lawn w D zlikwidowano prawie połowę trawnika, jednak zamiast tak ja to się zwykle dzieje u nas przestrzeń tę wylać betonem wyłożoną ją elastyczną nawierzchnią często spotykaną na placach zabaw dla dzieci.

wtorek, 23 sierpień 2016 13:55

Rewitalizacja parku w Melbourn

Napisał
MALA studio opracowała nową koncepcję przestrzeni dla Amandy Levete 2015 MPavilion w Docklands Melbourne. MALA studio dostała zlecenie opracowania projektu przekształcenia zniszczonej wschodniej części parku w nowe kwitnące centrum rekreacyjne i kulturalne.
piątek, 19 sierpień 2016 13:52

Mała architektura w Stanach w Massachusetts

Napisał

Dzisiaj będziemy się zachwycać projektowaniem krajobrazu przestrzeni i małej architektury w Stanach Zjednoczonych. Rzadko zaglądam na ten kontynent w poszukiwaniu inspiracji, a warto.

piątek, 05 sierpień 2016 13:28

Piękne otoczenie Uniwersytetu w Sønderborgu

Napisał

Najczęściej wykorzystywane przez studentów ławki miejskie to zwykłe schody. Uwzględniając tę ich funkcje można je odpowiednio wczesnej zaprojektować aby były znacznie wygodniejsze.

Pracownia projektowa Nivå Landskapsarkitektu miała odnowić Sätra Centrum w Sztokholmie: Ideą projektu dla Sätra Centrum było opracowanie i udoskonalenie lokalnych walorów podmiejskiego centrum. Sätra Centrum zostało zbudowane w 1960 roku, a nowy projekt miał na celu odnowienie powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu jego formy typowej dla czasów jego powstania.
piątek, 08 lipiec 2016 13:48

Meble uliczne elementem miejskiego lobby w Arnhem

Napisał

Strootman Architekci krajobrazu, uznali, że dziedzińce przed budynkami biurowymi pełnią obecnie funkcję miejskiego lobby. W związku z tym powinny być to miejsca reprezentatywne z dobrą atmosferą gdzie można usiąść na chwilę przed udaniem się wewnątrz lub gdzie można spotkać się z ewentualnymi klientami, współpracownikami.

piątek, 03 czerwiec 2016 13:41

Latająca ławka prosto z Japonii

Napisał

Ta latająca ławka została zaprojektowana przez japońskie studio h220430 i wydaje się być podtrzymywana przez kiści latających balonów, na obu jej końcach.

Artystka Izabela Bołoz stworzyła modułowe meble miejskie. Ławki wykonane zostały z identycznych szczebli, pomiędzy szczeblami sa odpowiednie przerwy pozwalające poszczególnym elementom zachodzić na siebie. Dzięki temu zabiegowi ławki można ustawiać ze sobą w dowolnej konfiguracji.
piątek, 20 maj 2016 11:21

Mała architektura w porcie morskim

Napisał
W Holandii w mieście Deventer zrewitalizowano stary port. Port miał być tak przeprojektowany aby powstała ogólnodostępna przestrzeń publiczna.