Inspiracje w Małej Architekturze

piątek, 05 sierpień 2016 13:28

Piękne otoczenie Uniwersytetu w Sønderborgu

Napisał

Najczęściej wykorzystywane przez studentów ławki miejskie to zwykłe schody. Uwzględniając tę ich funkcje można je odpowiednio wczesnej zaprojektować aby były znacznie wygodniejsze.

Pracownia projektowa Nivå Landskapsarkitektu miała odnowić Sätra Centrum w Sztokholmie: Ideą projektu dla Sätra Centrum było opracowanie i udoskonalenie lokalnych walorów podmiejskiego centrum. Sätra Centrum zostało zbudowane w 1960 roku, a nowy projekt miał na celu odnowienie powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu jego formy typowej dla czasów jego powstania.
piątek, 08 lipiec 2016 13:48

Meble uliczne elementem miejskiego lobby w Arnhem

Napisał

Strootman Architekci krajobrazu, uznali, że dziedzińce przed budynkami biurowymi pełnią obecnie funkcję miejskiego lobby. W związku z tym powinny być to miejsca reprezentatywne z dobrą atmosferą gdzie można usiąść na chwilę przed udaniem się wewnątrz lub gdzie można spotkać się z ewentualnymi klientami, współpracownikami.

piątek, 03 czerwiec 2016 13:41

Latająca ławka prosto z Japonii

Napisał

Ta latająca ławka została zaprojektowana przez japońskie studio h220430 i wydaje się być podtrzymywana przez kiści latających balonów, na obu jej końcach.

Artystka Izabela Bołoz stworzyła modułowe meble miejskie. Ławki wykonane zostały z identycznych szczebli, pomiędzy szczeblami sa odpowiednie przerwy pozwalające poszczególnym elementom zachodzić na siebie. Dzięki temu zabiegowi ławki można ustawiać ze sobą w dowolnej konfiguracji.
piątek, 20 maj 2016 11:21

Mała architektura w porcie morskim

Napisał
W Holandii w mieście Deventer zrewitalizowano stary port. Port miał być tak przeprojektowany aby powstała ogólnodostępna przestrzeń publiczna.
poniedziałek, 18 kwiecień 2016 08:52

Skwer miejski jako Ogród Pamięci

Napisał

Dobrze zaprojektowana przestrzeń miejska to może być tylko mały skwer ale może mieć ogromny wpływ na życie okolicznych mieszkańców. Dobrze zaprojektowana przestrzeń miejska to też nie jest tylko domena dużych miast.

wtorek, 12 kwiecień 2016 08:50

Pasywny budynek szkolny w Oslo

Napisał

W Norwegi stojaki rowerowe montuje się na trawie.

piątek, 08 kwiecień 2016 08:05

Meble uliczne w Boblingen

Napisał

Kolejna ulica wyłączona z ruchu samochodowego, a w pełni udostępniona dla ruchu pieszego. W Böblingen w Niemczech w wyniku konsultacji społecznych przebudowano kompletnie ulice łącząca dworzec kolejowy z centrum handlowym.