Inspiracje w Małej Architekturze

środa, 15 marzec 2017 11:18

Most pieszy jak wielka ławka, leżak miejski

Napisał

Formy przestrzenne, mała architektura jako atrakcja turystyczna.

Ideą napędową powstania tego 1,4-hektarowego parku sąsiedzkiego w centrum osiedla było stworzenie wielofunkcyjnego ekosystemu. Te wielofunkcyjne i kompatybilne systemy inicjują codzienne zajęcia na świeżym powietrzu, zapewniają ochronę środowiska i zarządzają wodą burzową.

Ten przyrząd pomiarowy, siedem metrowy skala graficzna zachęca ludzi, by spokojnie kontemplować monumentalny krajobraz wokół, podczas konfrontacji z własną skalę z naturą.

Zespół: City3 + Atelier Starzak Strebicki + Laura Muyldermans opracowało i wdrożyło w Brukseli projekt o nazwie Konstelacje składający się ze 100 krzeseł, 10 stołów i 50 roślin zasadzonych w poprzemysłowych beczkach metalowych, które miały być ustawiane i testowane w różnych konfiguracjach.

czwartek, 16 luty 2017 10:16

Mała architektura a biznes

Napisał
Duży browar z Minesocie w z związku z rosnącym popytem na jego produkty musiał wybudować nowy obiekt odpowiadający rosnącym potrzebom produkcyjnym. Bardzo istotne było szczególe zadbanie o tereny zielone i odpowiednie ich zaprojektowanie. Istotne było zapewnienie swobodnego dostępu rowerzystom, łatwe połączenie z koleją i autobusami oraz z różnymi okolicznymi drogami. Łatwy dostęp do browaru miał być jego siła napędową.

W 2012 roku Wielki Park w Los Angeles został poddany rewitalizacji przez biuro architektury krajobrazu Rios Clementi Hale Studios. Stworzono bardzo charakterystyczną przestrzeń, będącą zaproszeniem zarówno dla mieszkańców miasta jak i dla jego gości. Inspiracją dla całego projektu była różnorodność ludzi mieszkających w regionie, zarówno bezpośrednio jak i pośrednio.

W Kalifornii w południowej części Los Angles, zwykły parking z widokiem na morze został przekształcony w otwartą przestrzeń publiczną, która została otwarta w 2010 roku i od tego czasu służy jako inspiracja do przeprojektowania przylegających przestrzeni.

Władze Miasta Poznania zapowiadają odnowienie urzędowego dziedzińca w niedługim czasie. Dziedziniec ma być bardziej zielony przyjazny zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

poniedziałek, 28 listopad 2016 13:58

Miejski salon

Napisał

Prawie żaden projekt nie podzielił tak mieszkańców austriackiego Wiednia jak przebudowa ich ukochanej ulicy handlowej Mariahilferstrasse. W połowie ubiegłego wieku elegancki bulwar został przekształcony w pulsującą arterię miasta, pieszym pozostawiając niewiele przestrzeni. W kwietniu 2013 roku holenderskie biuro projektowania krajobrazu i urbanistyki Biuro B + B wraz z wiedeńskimi architektami orso.pitro wygrali konkurs na odnowienie Mariahilferstrasse.