Inspiracje w Małej Architekturze

piątek, 08 kwiecień 2016 08:05

Meble uliczne w Boblingen

Napisał

Kolejna ulica wyłączona z ruchu samochodowego, a w pełni udostępniona dla ruchu pieszego. W Böblingen w Niemczech w wyniku konsultacji społecznych przebudowano kompletnie ulice łącząca dworzec kolejowy z centrum handlowym.

środa, 30 marzec 2016 06:34

Park ławek żaglówek

Napisał

LesAteliers Guyon zaprojektował grupę ławek, które znajdują się wzdłuż brzegu Rzeki Świętego Wawrzyńca w mieście Verchères w Kanadzie, tak powstał park żaglówek. Felix Guyon po przeprowadzce pod Montreal do Verchères, został poproszony o stworzenie pomnika ku czci założycieli miasta 1670 roku. W tamtych czasach głównym środkiem transportu były statki napędzane poprzez wodę i wiatr, to zainspirowało projektanta.

poniedziałek, 22 luty 2016 10:34

Pozytywna przestrzeń miejska – Izrael Plac w Kopenhadze

Napisał
Plac Izraela jest umieszczony w górnej części zabytkowych murów obronnych Kopenhagi. W 1970 roku wybudowano tu największy parking podziemny w północnej części Europy. Niestety tworząc podziemny parking nie zadbano o jego część wierzchnią. Plac był nieestetyczny i nie zachęcał do żadnych działalności. Postanowiono to zmienić.
piątek, 12 luty 2016 09:33

Rewitalizacja obszarów postindustrialnych w Danii

Napisał

Architekci z grupy POLYFORM wzięli udział w rewitalizacji starego obszaru kolejowego w mieście Aalborg w Danii, na terenie nowej dzielnicy Godsbane Arealet. Przemysłowa historia miejsca była centralnym punktem projektu. POLYFORM zmienił Dawne konstrukcje, szyny kolejowe, tory zostały odkryte i wkomponowane w otoczenie.

Plac zabaw, park zaopatrzony w niezbędne meble miejskie zamiast parkingu. Otwarcie Taby Torg otworzyło nowy rozdział w dziejach miasta Taby nieopodal Sztokholmu.
poniedziałek, 25 styczeń 2016 14:47

Wpływ zieleni miejskiej na jakość życia mieszkańców

Napisał
Rzeka Rachor w Singapurze to kanał do którego spływa woda deszczowa. Kanał płynie przez gęstą tkankę miejską. Postanowiono dać rzece nowe zadanie – połączenie posegregowanych enklaw miasta i przybliżenie życia mieszkańców do wody.

Metclfe Park położony jest na nabrzeżu w handlowej dzielnicy Sydney Pyrmont, przylega bezpośrednio do portu. Istniejący park oferował jeden z najbardziej bezpośrednich widoków na Sydney ale nie oferował żadnej infrastruktury publicznej, poza szerokimi, otwartymi trawnikami, w związku z czym było to miejsce przejściowe, ludzie tylko przechodzili nie zatrzymywali się na dłużej, szli dalej.

Biuro Saunders Architecture zaprojektowało park przy granicy Norwegii ze Szwecja. Park Solberg Tower & Parks został zaprojektowany jako jedno z pierwszych miejsc, które podróżujący odwiedzi gdy wjedzie do Norwegii.

wtorek, 01 grudzień 2015 15:14

Pomarańczowe meble miejskie w Oslo

Napisał

Projekt „Plaża” to pierwszy etap wielostopniowej przebudowy dzielnicy Oslo zwanej Aker Brygge. Jest to część większego planu mającego na celu ożywienie postindustrialnego nabrzeża w Oslo tworząc na 12km długą, publicznie dostępną promenadę miasta, łącząc wschód i zachód.