Inspiracje w Małej Architekturze

piątek, 12 luty 2016 09:33

Rewitalizacja obszarów postindustrialnych w Danii

Napisał

Architekci z grupy POLYFORM wzięli udział w rewitalizacji starego obszaru kolejowego w mieście Aalborg w Danii, na terenie nowej dzielnicy Godsbane Arealet. Przemysłowa historia miejsca była centralnym punktem projektu. POLYFORM zmienił Dawne konstrukcje, szyny kolejowe, tory zostały odkryte i wkomponowane w otoczenie.

Plac zabaw, park zaopatrzony w niezbędne meble miejskie zamiast parkingu. Otwarcie Taby Torg otworzyło nowy rozdział w dziejach miasta Taby nieopodal Sztokholmu.
poniedziałek, 25 styczeń 2016 14:47

Wpływ zieleni miejskiej na jakość życia mieszkańców

Napisał
Rzeka Rachor w Singapurze to kanał do którego spływa woda deszczowa. Kanał płynie przez gęstą tkankę miejską. Postanowiono dać rzece nowe zadanie – połączenie posegregowanych enklaw miasta i przybliżenie życia mieszkańców do wody.

Metclfe Park położony jest na nabrzeżu w handlowej dzielnicy Sydney Pyrmont, przylega bezpośrednio do portu. Istniejący park oferował jeden z najbardziej bezpośrednich widoków na Sydney ale nie oferował żadnej infrastruktury publicznej, poza szerokimi, otwartymi trawnikami, w związku z czym było to miejsce przejściowe, ludzie tylko przechodzili nie zatrzymywali się na dłużej, szli dalej.

Biuro Saunders Architecture zaprojektowało park przy granicy Norwegii ze Szwecja. Park Solberg Tower & Parks został zaprojektowany jako jedno z pierwszych miejsc, które podróżujący odwiedzi gdy wjedzie do Norwegii.

wtorek, 01 grudzień 2015 15:14

Pomarańczowe meble miejskie w Oslo

Napisał

Projekt „Plaża” to pierwszy etap wielostopniowej przebudowy dzielnicy Oslo zwanej Aker Brygge. Jest to część większego planu mającego na celu ożywienie postindustrialnego nabrzeża w Oslo tworząc na 12km długą, publicznie dostępną promenadę miasta, łącząc wschód i zachód.

Aby podnieść poziom kształcenia krajobraz uniwersytecki Uniwersytetu Monash został stworzony na nowo.
poniedziałek, 23 listopad 2015 08:36

Mała architektura pod Paryżem

Napisał
W Nantree pod Paryżem powstał park Le Parc du Chemin de l'Ile Park znajduje się powyżej poziomu Sekwany i wykorzystuje wodę z rzeki do jego nawadniania. Woda jest doprowadzana na teren parku przy użyciu śruby Archimedesa, wykorzystując siłę grawitacji.
środa, 18 listopad 2015 08:23

Przestrzeń publiczna w Allborg

Napisał
W Dani w mieście Allaborg zrewitalizowano nabrzeże łącząc średniowieczne centrum miasta z sąsiednim fiordem, który wcześniej był trudno dostępny dla obywateli ze względu na swój przemysłowy charakter i związane z tym duże natężenie ruchu.