Inspiracje w Małej Architekturze

czwartek, 27 październik 2016 12:40

Piękne krzesła miejskie na placu Carme w Hiszpanii

Napisał

Przebudowa placu Carme w centrum katalońskiego miasta Manresa w strefie dla pieszych. Plac Carme powstał sto lat temu, w wyniku rozbiórki bloku mieszkalnego, posiada dużą różnicę wysokości pomiędzy dwiema ulicami. Różnica w wysokości pomiędzy dwoma bokami miała kąt nachylenia 13%. Pod koniec dwudziestego wieku plac został powiększony w wyniku rozbiórki północnej grupy budynków.

W ramach remontu Wildermettpark, Architekci Camponovo Baumgartner zaprojektowali kilka obiektów miejskich, które miały być używane w prywatnym wspólnym ogrodzie, związanym z zakładem opieki zdrowotnej.

środa, 05 październik 2016 10:54

Green Arena czyli żółte meble miejskie

Napisał

Włosi też mają swoje rewitalizacje, jednak jak to Włosi, muszą być trochę oryginalniejsi od reszty Europy. Czy wam się to podoba oceńcie sami. Projekt zakładał renowacja centralnej części rynku miasta Cavallino, znajdującego się nieopodal Wenecji i stworzenie ogrodu publicznego.

wtorek, 27 wrzesień 2016 10:48

Nowe zielone tereny jako przejaw rozwoju i nowoczesności

Napisał

Co pewien czas wszystkie tereny, budynki wymagają odnowienia a zaczem rekonstrukcji, czyli dostosowania do bieżących potrzeb użytkowników. Czasem może to wynikać z nabycia nowej wiedzy lub ze zmiany potrzeb użytkowników. Aktualnie projektanci w oparciu o wiele badań wiedza jaki wpływ ma otoczeni na użytkowników. Jeżeli jest przyjazne, przyjemne, zielone, to ma ono bardzo pozytywny wpływ.

Rochetaillee znajduje się na północ od Lyonu i rozciąga się 2 kilometry wzdłuż rzeki Saone. Teren ten posiada piękny widok na Monts d'Or ciągnie się długą, wypukłą linią, przerywaną przez kamieniste i piaszczyste plaże.

wtorek, 06 wrzesień 2016 11:47

Plac zabaw dla dorosłych w Massechusetts

Napisał

Nie zawsze dużo zieleni to najbardziej optymalne rozwiązanie w przestrzeni publicznej. W Bostonie w stanie Massachusetts na dużym palcu The Lawn w D zlikwidowano prawie połowę trawnika, jednak zamiast tak ja to się zwykle dzieje u nas przestrzeń tę wylać betonem wyłożoną ją elastyczną nawierzchnią często spotykaną na placach zabaw dla dzieci.

wtorek, 23 sierpień 2016 13:55

Rewitalizacja parku w Melbourn

Napisał
MALA studio opracowała nową koncepcję przestrzeni dla Amandy Levete 2015 MPavilion w Docklands Melbourne. MALA studio dostała zlecenie opracowania projektu przekształcenia zniszczonej wschodniej części parku w nowe kwitnące centrum rekreacyjne i kulturalne.
piątek, 19 sierpień 2016 13:52

Mała architektura w Stanach w Massachusetts

Napisał

Dzisiaj będziemy się zachwycać projektowaniem krajobrazu przestrzeni i małej architektury w Stanach Zjednoczonych. Rzadko zaglądam na ten kontynent w poszukiwaniu inspiracji, a warto.

piątek, 05 sierpień 2016 13:28

Piękne otoczenie Uniwersytetu w Sønderborgu

Napisał

Najczęściej wykorzystywane przez studentów ławki miejskie to zwykłe schody. Uwzględniając tę ich funkcje można je odpowiednio wczesnej zaprojektować aby były znacznie wygodniejsze.