poniedziałek, 08 styczeń 2018 14:15

Altana, pawilon jako ławka z funkcją chroniącą przed wiatrem

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Altana, pawilon jako ławka z funkcją chroniącą przed wiatrem Altana, pawilon jako ławka z funkcją chroniącą przed wiatrem
Finnmark, to prowincja Norwegii, najbardziej na północ wysunięta części Europy kontynentalnej. Jest to przestrzeń dość płaska z dużą ilością wiatru nadchodzącego ze wszystkich stron. Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców zamieszkujących te rejony norweskie biuro projektowe Pushak zaprojektowało ciekawe pawilony.

Ta oryginalna konstrukcja służy jako miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu z szeregiem bloków wiatrowych składających się ze ścian ustawionych pod różnymi kątami, aby chronić odwiedzających przed podmuchami wiatru nadchodzącymi się ze wszystkich stron. W środku znajduje się seria ławek zwróconych w różnych kierunkach, tak aby bez względu na aktualny kierunek wiatru podróżni mogli usiąść, odpocząć o schronić się przed pogodą. Pomiędzy nimi rozstawiono wykonane z cortenu paleniska, które pozwalają na przygotowanie posiłku z ryb pochodzących z pobliskiego jeziora.

Może Warszawa nie znajduję się w aż tak nie sprzyjającym klimacie jak północna Nrwegia ale pogoda także nas często nie rozpieszcza. Nad Wisłą przydałyby się takie pawilony, gdzie można by się schronić i dalej cieszyć przyrodą bez względu na panującą aurę.

Czytany 554 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 styczeń 2018 14:39

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.