piątek, 25 sierpień 2017 09:12

Bilard Miejski jako nowy obiekt mebli ulicznych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bilard Miejski jako nowy obiekt mebli ulicznych Bilard Miejski jako nowy obiekt mebli ulicznych
Gdzieś pomiędzy sprzętem sportowym a meblami, "miejski bilard" ma na celu promowanie nowego sposobu mieszkańców miast interakcji z przestrzeniami publicznymi.

Pomiędzy sprzętem sportowym a meblami miejskimi bilard miejski ma wprowadzać nowe interakcje w przestrzeni publicznej. Bilard został zaprojektowany i zbudowany przez francuskiego architekta Gwendal Le Bihan.

Jednym z celów jest wprowadzenie nowej praktyki w przestrzeni publicznej. Obecność miejskiego bilarda daje również bezpłatny przekaz ludowy.

Wprowadzenie tej strategicznej gry na ulice pozwala na demokratyzację selektywnego wypoczynku. Bilardy miejskie są dostępne bezpłatnie, każdy może przynieść własny sprzęt lub pożyczyć go w okolicznym najbliższym sklepie.

Młodzi ludzie mogą grać w bilard bez ryzyka uszkodzenia dzięki specjalnej konstrukcji. Ten projekt został wykonany z betony i jest również wynikiem badań materiałowych prowadzonych przez architekta. Beton został różnie zabawiony, aby zaoferować lepsze wrażenia gry. Płyta została wylana na zabarwionym niebieskim betonie zmieszanym ze specjalną żywicą. Masywna konstrukcja jest odporna na warunki atmosferyczne i odporna na degradacje.

Bilard może być użyty do gry w tradycyjnego bilarda, ale gracze są zachęcani do wymyślania własnych zasad: reguł bilarda miejskiego.

Miejski bilard został ustawiony w Nantes przed wejściem do Teatru Graslina a schody zastosowano jako amfiteatr.

Zdjęcia Gwendal Le Bihan
Czytany 982 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.