środa, 03 lipiec 2019 12:05

Co zrobić aby w końcu śmieci trafiały tam gdzie powinny, czyli do przeznaczonych do tego koszy miejskich?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Co zrobić aby w końcu śmieci trafiały tam gdzie powinny, czyli do przeznaczonych do tego koszy miejskich? Co zrobić aby w końcu śmieci trafiały tam gdzie powinny, czyli do przeznaczonych do tego koszy miejskich?
Nawet gdy w pobliżu jest mnóstwo pojemników na śmieci, śmieci nadal lądują na ziemię. Znacie to? Tak jest np. w przypadku Koning Willem I College w Holandii, gdzie niektórzy studenci mają zły nawyk rzucania śmieciami wszędzie tam, gdzie chcą. Aby zachęcić do lepszych nawyków związanych z wyrzucaniem odpadków do ulicznych koszy na śmieci, agencja komunikacji KesselsKramer z Amsterdamu stworzyła projekt opierający się na odrobinie odwrotnej psychologii.

Wokół kampusu, w ramach kampanii „Jeszcze jeden śmieć więcej”, ustawiono szereg komicznie trudnych w użyciu koszy na śmieci,. W sloganie kampanii czytamy: „Wyrzucanie śmieci, jakie to trudne?”, a trude w użyciu kosze uliczne są szyderczym sposobem na przeniesienie tego pytania do codziennego do życia. Jeden kosz na śmieci ma na swojej pokrywie, zamiast uchwytu ciężkie hantle, drugi kosz uliczny znajduje się na szczycie wysokiej drabiny. Klatka wokół kosza na śmieci i obręcz do koszykówki nad koszem zewnętrznym, to dodatkowe przeszkody, które maja uniemożliwić uczniom wyrzucenie śmieci.

Kampania zawiera również plakaty i krótkie filmy - których przykład można zobaczyć powyżej. Zachęca się studentów i wykładowców do przesyłania filmów z własnymi zmaganiami z wyrzucaniem śmieci do tych pojemników, a dla najlepszego wpisu ustanowiono nagrodę. Czy myślicie, że podobna kampania dotycząca wyrzucania śmieci do koszy ulicznych a nie pod nogi, przydałby się u nas? Czy przeszkadzają Wam śmieci na ulicy, w lesie? Czy może sami wyrzucacie śmieci gdzie popadnie zamiast do koszy ulicznych?

Źródło - mentalfloss.com

Czytany 755 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 lipiec 2019 12:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.