wtorek, 08 maj 2018 11:54

Czy wyrzucanie śmieci do koszy ulicznych może cieszyć?

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czy wyrzucanie śmieci do koszy ulicznych może cieszyć? Czy wyrzucanie śmieci do koszy ulicznych może cieszyć?
Nie ma znaczenia, w jakim miejscu na świecie aktualnie się znajdujesz: śmieci będą zawsze niepożądaną częścią scenerii. Szwajcarskie miasto Lucerna postanowiło zrobić coś z problemem śmieci poprzez zachęcenie mieszkańców i gości do dobrej zabawy podczas wyrzucania śmieci. Inicjatywa nosi nazwę "Lucerne Shines".

W projekcie uczestniczy 16 ulicznych koszy na śmieci przerobionych na publiczne stacje gier. Nie znajdziecie tam jednak żadnych fantazyjnych gier z ekranem dotykowym - te gry polegają na sprzątnięciu bałaganu i pozostawienie miasta w stanie lepszym niż zastanym. Od krótkich labiryntów przez linię rzutów wolnych po grę w klasy, inicjatywa przemawia do każdego, kto lubi nieco niespodziewanej zabawy w trakcie zwykłego dnia.

Projekt jest kontynuacją bardziej ogólnej inicjatywy oczyszczania miasta. Pomysł wymagał pewnego nakładu pracy jednak przyniósł ogromną redukcję ilości odpadów na ulicach miast. Gmina Lucerny wydawała co roku sporą sumę pieniędzy na oczyszczanie ulic ze śmieci. Genialny pomysł, by wykorzystać zabawę jako zachętę do korzystania z koszy miejskich spowodował, ze nagle mieszkańcy Lucerny po prostu nie mogli się doczekać, by wrzucić swoje śmieci do oczekujących koszy ulicznych.

Czytany 684 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.