piątek, 22 listopad 2013 00:00

Donice miejskie z recyklingu

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Przez cały okres XX wieku, duński port Federicia był zdominowany przez przemysł ciężki. W ramach rozwoju przemysłowych obszarów miejskich w 2004 roku powstał projekt stworzony przez kopenhaskie studio projektowania krajobrazu SLA.
Mi osobiście najbardziej w całym projekcie podobają się trzy rzeczy, olbrzymi trawnik posadzony na kilku górkach, który jest idealną przestrzenią do zabaw i odpoczynku, drugie to ławka miejska wykonana z palet. Stare palety to jeden z popularniejszych ostatnio materiałów po recyklingowych używanych przez projektantów. Palety też już nie raz buły używane do siedzenia. Jednak ławki miejskiej z palet z oparciem to jeszcze nie widziałam.
Trzecia rzecz, która zwróciła moją uwagę sa to donice miejskie wykonane ze starych kontenerów ze śmiesznymi kółkami w postaci starych opon samochodowych. Bardzo istotna jest jedna kwestia. Został zrewitalizowany teren. Przestrzeni nadano nowe funkcje. Jednak nie widać aby zostały roztrwonione pieniądze. Projekt nie był drogi, nie ma nowych sprzętów, ławki miejskie, donice miejskie powstały z elementów które już tam były. Cel natomiast jak najbardziej został osiągnięty. Powstał teren bogaty w wartości rekreacyjne, które powinny być inspiracją do dalszego rozwoju tego miejsca.
Czytany 4535 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 listopad 2013 12:57

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.