wtorek, 01 październik 2013 00:00

Wielofunkcyjna konstrukcja drewniana - Ławka krater

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Kobe w Japonii, 24° studio stworzyło bardzo ciekawą instalację Crater Lake, w tłumaczeniu na język polski Jezioro Kraterowe. Instalacja ma charakter wielofunkcyjny, służy głównie jako miejsce spotkań, w którym cały jej obszar może być używany jako siedziska dla użytkowników kontemplujących otoczenie. Instalacja ma też na celu prowokowanie interakcji społecznych.

Główną inspiracją dla stworzenia instalacji, tej wielkiej ławki, było trzęsienie ziemi jakie nawiedziło Kobe w 1995 roku. Było to druzgocące doświadczenie dla mieszkańców miasta jednak silne więzi społeczne pomogły przezwyciężyć im katastrofę i odbudować miasto poprawiając jednocześnie warunki życia.
Crater Lake jest to instalacja, dzięki której ludzie mają się spotykać aby podziwiać piękno otaczającego nas świata jednocześnie kładąc nacisk na podtrzymywanie więzi społecznych, będących bardzo istotnym katalizatorem, który pomógł mieszkańcom Kobe odbudować i ożywić miasto po katastrofie.

Każda przestrzeń tej ławki może być wykorzystana jako powierzchnia do siedzenia i leżenia. Po środku ustawiono dodatkowe stołki do siedzenia, które mogą zostać zreorganizowane zależenie od upodobań czy widzimisię użytkownika. Konstrukcja tej instalacji w całości wykonana została z drewna z drewna a jej okrągły kształt pozwala na wygodne podziwianie widoków w pełnym 360 stopniowym kącie. Inaczej ujmując jest to okrągła ławka lub leżak z placem zabaw pośrodku spełniająca również wyższe funkcje.

Czytany 3533 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 wrzesień 2013 12:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.