piątek, 04 sierpień 2017 08:48

Dziedziniec Archipelag – mała architektura sąsiedzka na Brooklynie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dziedziniec Archipelag – mała architektura sąsiedzka na Brooklynie Dziedziniec Archipelag – mała architektura sąsiedzka na Brooklynie
Dziedziniec Archipelag zapewnia bezpieczny i spokojny odpoczynek bezpośrednio przy jednej z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w Brooklynie. Położony jest na skrzyżowaniu kilku głównych ulic a także w sąsiedztwie areny sportowej i rozrywkowej gdzie przechodzi tysiące pieszych. Dziedziniec okala kilka zwykłych budynków o różnych stylach i charakterach te komercyjne i nie tylko, jednak w tym skromny przedsionku ulicy dziedziniec łączy mieszkańców, tworząc miejsce dla wspólnoty i interakcji.

Proste połączenie ceglanych murków, drewnianych osłon drzew, a także odpowiednie oświetlenie zapewniają wystarczająco dużo zróżnicowanej przestrzeni, tworząc zarówno miejsca intymne, jak i okrężne trasy dla dzieci, oraz ich rowerów i rolek.

Projekt wymagał głębokiego ograniczenia, przy jednoczesnym znalezieniu właściwej równowagi pomiędzy strukturą a otwartą przestrzenią. Wyspy z drewna pełnią funkcje wygodnych ławek parkowych, stołów piknikowych, placu zabaw i zacienionego zadaszenie na raz. Ciekawe i trwałe rzemiosło jest nadal widoczne w drobnych detalach z drewna, metalu i cegły.

Cały czas czekamy aby i nasze dziedzińce odżyły, nabrały bardziej przyjaznego charakteru i zapełniły się ciekawa mała architekturą.

Zdjęcia Ari Burling
Czytany 1803 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:47

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.