poniedziałek, 06 listopad 2017 08:55

Dziki Ogród dla dzieci w Sydney

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dziki Ogród dla dzieci w Sydney Dziki Ogród dla dzieci w Sydney
W Australii w Sydney powstał Dziki Ogród dla dzieci firmy ASPECT Studios, został on oficjalnie otwarty w październiku 2017 roku przez minister środowiska Gabrielle Upton. Położony w Centennial Parklands Learning Center, Dziki Ogród zabaw jest przeznaczony do nauki dla dzieci w każdym wieku od 2 do 12 lat.

Jego botaniczna część obejmuje 6500 metrów kwadratowych (mniej więcej wielkości boiska do rugby), a ścieżki i szlaki biegną przez gęsto obsadzone kopce krzewów i drzew, pomiędzy istniejącymi drzewami figowymi zapewniającymi potrzebny w tej części geograficznej cień zostały ulokowane ławki, siedziska miejskie. Dziki ogród pozwala aby zabawa dzieci odbywała się wzdłuż artezyjskiego basenu wodnego z potokami i fontannami, przez gęste bambusy, wokół drzew figowych przez most obrotowy i dać upust ich energii przy wspinaniu się na domek na drzewie.

"Dzieci lubią odkrycia, wyzwania, ruch i przygodę. Rozwijają się w naturze - bawią w wodzie, wspinają się na drzewa, skaczą przez kałuże, chowają się na drzewach. Znamy to instynktownie jako rodzice i jako projektanci wykorzystujemy te obserwacje w naszej pracy " mówi Sacha Coles - dyrektor ASPECT Studios i profesor Adiunkta UTS.

Dziki ogród powstawał przez trzy lata powstał dzięki wsparciu Fundacji Iana Pottera, której Ogród Dziecięcy w Królewskim Ogrodzie Botanicznym w Melbourne był jedną z głównych atrakcji od czasu otwarcia w 2006 roku, przyciągając do ogrodu 207 tysięcy odwiedzających w samym tylko w 2016 roku. Wspólnym celem Fundacji, Centennial Parklands i ASPECT Studios jest promowanie innowacji i doskonałości, z naciskiem na zdrowie i uczenie się w społeczności, a w szczególności - zachęcanie aktywnych, ciekawskich dzieci.

Bardzo istotną częścią projektu było umiejętne wplecenie w projekt mebli miejskich, ławek, koszy ulicznych. Nie samą zabawa dzieci żyją czasem muszą odpocząć, a już na pewno doglądający ich rodzice.

Czytany 1376 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 grudzień 2017 09:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.