poniedziałek, 08 maj 2017 13:30

Funkcje małej architektury

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Funkcje małej architektury Funkcje małej architektury
Pawilon RecoVeco jest tymczasową konstrukcją, zaprojektowaną przez kolumbijskiego architekta Lorenza Castro Jaramillo na festiwal architektoniczny odbywający się w 2016 r. w Mexico City.

Pawilon został zbudowany przez grupę studentów i profesora projektowania Universidad de los Andes w Bogocie we współpracy z meksykańskim architektem Meir Lobaton Corona. Projekt został zainspirowany architekturą Mathias Goeritz, w szczególności przez eksperymentalne muzeum Goeritz El Eco. Inspiracją dla pawilonu było wznowienie koncepcji Goeritza, w której przejście oznacza więcej niż środek, narzędzie służące do dotarcia do celu.

Proces, akt, przejście, staje się przestrzennym i zmysłowym doświadczeniem, powstałym w celu przyspieszenia życia miejskiego w strategicznym miejscu miasta. Teoria tłumacząca tę konstrukcję jest dość skomplikowana, natomiast empirycznie możemy doświadczyć ciekawej konstrukcji drewnianej będącej jednocześnie pergolą, zadaszeniem i ławką miejską. Takie niekonwencjonalne podejście do małej architektury jest aktualnie całkiem popularne a nam się nawet bardzo podoba. Mała architektura powinna być przede wszystkim użytkowa i to użytkownik powinien decydować o jej funkcjach.

zdjęcia - Moritz Bernoully
Czytany 637 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 czerwiec 2017 08:05

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.