piątek, 04 styczeń 2019 11:27

Gdzie znajdziemy ławki miejskie w kształcie fal oraz piany morskiej?

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ławki miejskie w kształcie fal oraz piany morskiej Ławki miejskie w kształcie fal oraz piany morskiej
Gdzie znajdziemy ławki miejskie w kształcie fal oraz piany morskiej?

Coraz częściej stare przestrzenie przemysłowe przemieniają się w parki miejskie , ogólnodostępne nowoczesne przestrzenie publiczne pełne mebli ulicznych, małej architektury.

W Japonii w Na terenie Toyosu Koto-ku, części Tokio na terenie wcześniejszej stoczni, odzyskano, zrewitalizowano dwa doki. Założeniem projektu było potraktowanie całego krajobrazu jako oceanu i ludzi którzy podróżujących po okolicy jako podróżnicy. Utworzono trzy fale "zieleni", "wody" i "ziemi" ułożone warstwami nad odzyskaną ziemią, kawiarnią, rozgłośnią radiową i muzeum pomiędzy rozrzuconymi po całej powierzchni "wyspami" i białymi ławkami parkowymi z piankowymi i koralowymi motywami unoszącymi się nad nimi. Podróżujący podróżują swobodnie po przestrzeni, doświadczając nowych odkryć, czasami pozwalając swym ciałom na zmianę kierunku zgodnie z prądem, a czasem pod prąd.

Ogólna wizja krajobrazu w tym projekcie polegała na stworzeniu szerokiej gamy możliwości odkryć i spotkań - w tym możliwości odkryć nowych stylów życia, ponownego odkrycia Tokio i odkrywania nowych ciekawych miejsc - w warunkach symbolicznego tła, starych stoczni, z których widać całą Zatokę Tokijską, a także współczesną scenerię miasta i Toyosu.

Ustawiono wiele rodzajów ławek parkowych, w rozmaitych kształtach odpowiadających konkretnej przestrzeni. Niekiedy kształty ławek były na tyle oryginalne i dynamiczne, że zachęcają do nowych aktywności, zabawy na świeżym powietrzu.

Projekt krajobrazu: EARTHSCAPE
Zdjęcia autorstwa Koji Okumura / Forward Stroke, Shigeki Asanuma
Czytany 405 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.