czwartek, 05 lipiec 2018 14:08

Jak przy użyciu mebli ulicznych przedefiniować przestrzeń?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak przy użyciu mebli ulicznych przedefiniować przestrzeń Jak przy użyciu mebli ulicznych przedefiniować przestrzeń
Przystań Zuidwestoever w Amsterdamie została radykalnie odnowiona. W 2016 r. to miejsce zostało poddane gruntownej analizie , w wyniku czego, teraz mieszkańcy i nie tylko, mogą cieszyć się, relaksować i spotykać, korzystając z wygodnych mebli miejskich. Częścią tej renowacji był nowy bulwar, część Sloterparku. Dzięki obudowaniu istniejących drzew ławkami teren zyskał dodatkową uwagę.

Projekt ławek został dobrze przemyślany. Kiedy patrzy się pod odpowiednim kątem, wygląda to tak, jakby ławka wpadała do wody. Proste linie z zaokrąglonymi krawędziami współtworzą całość z otoczeniem. Ławki są zbudowane modułowo i posiadają oświetlenie LED. Dzięki temu mieszkańcy Zuidwestoever mogą cieszyć się nową przestrzenią także w nocy. Projekt rewitalizacji wymagał zastosowania niestandardowych rozwiązań, ławki mają budowę modułową, a konstrukcja jest tak zaprojektowana, że ​​sprawia wrażenie jakby drewniane części były zawieszone.

Modułowa budowa umożliwiła wykonanie całych ławek, a następnie przewiezienie ich do Amsterdamu. Tam ławki zostały ze sobą złożone jak łamigłówka logiczna. To sprawia, że ​​ławki wyglądają idealnie. Do siedzenia służą nie tylko te piękne ławki, również szerokie schody , po których schodzi się do wody, w kilku miejscach zostały wyposażone w drewniane elementy do siedzenia.

Zdjęcia – Stadsruimte
Czytany 653 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 październik 2018 14:25

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.