wtorek, 11 wrzesień 2012 13:23

Jak wybrać stojak rowerowy?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chcielibyśmy podjąć się odpowiedzi na pytanie  dotyczące wyboru odpowiedniego stojaka rowerowego i rzucić światło na niektóre czynniki, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Aby pomóc Państwu dokonać najlepszego wyboru, przygotowaliśmy listę najczęściej poruszanych zagadnień przez naszych klientów. Zastosowanie, miejsca montażu, przestrzeni przeznaczonej dla rowerów, bezpieczeństwa, ochrony rowerów oraz kosztów. Tu znajdziesz przegląd różnych typów stojaki na rowery, które oferujemy.

 Najistotniejszą kwestia stojaka rowerowego jest jego funkcjonalność. Czyli musimy sobie zadać pytanie czemu ma służyć stojak rowerowy.

  • jako parking, stabilne unieruchomienie roweru w pozycji pionowej tak aby nie upadł i się nie uszkodził
  • zabezpieczenie przed kradzieżą na czas naszej nieobecności, wtedy kiedy nie możemy doglądać roweru
Jeżeli potrzebujemy stojaka tylko do parkowania rowerów, to tu dobrze się sprawdzą stojaki, gdzie rower opiera się w stojaku za pomocą koła. Tego typu stojaki na rowery są zazwyczaj niskie i można przy nich zaparkować od trzech do pięciu rowerów. Takie stojaki będą się świetnie sprawdzać na terenach strzeżonych, zamkniętych, niedostępnych dla osób przypadkowych, natomiast nie nadają się one do zastosowania w przestrzeni ogólnie dostępnej gdyż nie dają możliwości zabezpieczenia roweru przed kradzieżą. Istnieje możliwość przypięcia roweru do stojaka za pomocą koła a ten sposób nie daje nam gwarancji, że rower zostanie pozostawiony bezpiecznie, gdyż koło zawsze można odkręcić.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie rowerów, to musimy wybrać taki stojak gdzie istnieje możliwość przepięcia ramy roweru do ramy stojaka. Tutaj najlepiej sprawdzają się wysokie stojaki w kształcie odwróconej litery U. Stojaki na rowery typu U produkowane sa zwykle pojedynczo, każdy oddzielnie, stąd też jest pełna swoboda w wyborze dla ilu rowerów planujemy postawić parking oraz jak zagospodarować przestrzeń.

stojak rowerowy modern dias 10

Istotna przy wyborze stojaka rowerowego jest też cena. Oczywiście jeżeli stojaki na rowery maja być solidne i trwałe, to muszą też kosztować jednak możemy partycypować w kosztach decydując się na wariant ekonomiczny czyli stal czarną, malowaną proszkowo lub tylko ocynkowaną. Druga opcja to stal kwasoodporna. Stojaki rowerowe wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo estetyczne i trwałe, jednakże zwykle droższe od tych wykonanych ze stali czarnej i pokrytych farbą.

Wszystkie stojaki rowerowe wymagają montażu. Mogą państwo zdecydować się na stojaki rowerowe w wersji do przekręcenia lub w wersji do zabetonowania. Wybór opcji zależy od miejsca gdzie mają być montowane stojaki. Jeżeli jest to beton, to należy się zdecydować na stojaki rowerowe w wersji do przekręcenia, gdzie mocujemy stojak do podłoża za pomocą śrub wkręcanych do betonu. Jeżeli chcemy zamocować stojak na podłożu niestabilnym, mam tu na myśli zarówno trawę jak i kostkę Bauma, to należy zamówić stojak w wersji do zabetonowania. Stojaki w wersji do zabetonowania posiadają specjalne wąsy które służą do zalania ich betonem. 
 
Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail, jeśli możemy pomóc w sprawie jakichkolwiek innych pytań.
Czytany 1670 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.