poniedziałek, 26 styczeń 2015 00:00

Kala - plac zabaw i tereny zielone w dzielnicy Berlin-Friedrichshain

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tereny miejskie w Berlinie miejskie na południe od Frankfurter Allee to obszary o małej gęstości zabudowań z wysokim stopniem zazielenienia tak zwane "zielone wyspy". Małe skwery czy zieleńce podkreślają charakter dzielnicy i stanowią o wartości tej dzielnicy jako wartość dodana i bardzo ceniona.

Projekt budowy placu zabaw i nowej przestrzeni zielonej miał na celu wzmocnienie tych cech dzielnicy i zwiększenia jej charakterystycznej Istniejących plac zabaw został powiększony Na miejscu między ulicami Kadiner i Lasdehner powstał przestronny wspólny obszar umożliwiając łatwe przejście. Otwarta przestrzeń jest skonstruowana przez tylko jedną funkcję, która nadaje przestrzeni swoją własną tożsamość. Tę funkcję nadaje wijąca się ławka "Windenwurm" (wijący się robak ), będąca kanapą, stołem piknikowy i sceną, trapem w tym samym czasie.

Ławka powstał z gigantycznych, zaimpregnowanych bali drewna, pociętych w odpowiednie kawałki, o kształcie brył wielokątnych. Drewno nie zostało pokryte żadnymi dodatkowymi powłokami ochronnymi zachowując dzięki temu zabiegowi naturalny charakter. Drewno na ławkach swobodnie pęka i starzeje się ukazując przy tym swoje naturalne piękno.

Projektant: Rehwaldt LA
Fotograf: Rehwaldt LA

Czytany 2687 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 luty 2015 10:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.