poniedziałek, 24 luty 2014 00:00

Kolorowa mała architektura miejska

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Więc, chodź pomaluj mój świat – po Libańsku.

Dihzahyners to zespół artystów, którzy starają się stworzyć bardziej jasny i piękny Beirut przez kolorową sztukę publiczną, poprzez kolorowanie architektury miejskiej. Konkretnie, Paint Up! jest ot obecnie projekt, w którym zespoły artystów zbierają się i dekorują miasto za jednym razem w tym samym czasie. Grupa mówi: "Zdaliśmy sobie sprawę, że możemy dodać energii i wigoru naszemu miastu po prostu malując niektóre miejsca, które tego potrzebują i gdzie najlepiej rozpocząć ten proces jak nie od schodów?".

Tak więc, na bieżąco, kreatywny zespół miasta Bejrutu przekształca łagodne betonowe schody w żywe wzory geometryczne i energetyczne tęcze barw. Entuzjastyczny zespół kreatywny poświęcił już wiele swojego cennego wolnego czasu oraz dziesiątki puszek farb. Schody nie sa malowane przypadkowo, każdy projekt jest planowany z wyprzedzeniem, a ostatecznym wynikiem są skomplikowane wzory, które znacznie urozmaicają monochromatyczny krajobraz miejski.

Kolor w małej architekturze miejskiej jest to nadal narzędzie niezbyt często stosowane, zwykle projektanci poprzestają na formie, zapominając ile można uzyskać poprzez zastosowani kilku kontrastujących ze sobą żywych kolorów. Projektanci skupiają się na formie ławki, na jej nowoczesnym kształcie. Natomiast pomalowanie nóg żeliwnych stylizowanej, klasycznej ławki parkowej na żywy kolor żółty czy niebieski może dać równie spektakularny i ciekawy artystycznie efekt.

Czytany 3908 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:53

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.