środa, 07 luty 2018 07:28

Kolory w małej architekturze

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zestaw mebli miejskich PopUp Waves Zestaw mebli miejskich PopUp Waves
Niedawno zakończona przebudowa szkoły podstawowej West Hampstead Emmanuel Primary School jest kulminacją marzeń wielu zaangażowanych w projekt osób.

Place zabaw dla dzieci w Cameden School

Nowo zaprojektowana szkoła podstawowa Emmanuel CE podwoiła swoją wielkość co było bezpośrednia odpowiedzią na zapotrzebowanie na dodatkowe miejsca w szkołach podstawowych w Londynie.

Projektanci zeleni ze studia B: D postanowili też podnieść wartość ekologiczną tego obszaru dzięki nowym siedliskom roślinnym i zwiększonej bioróżnorodności dostosowanej do lokalnego planu dotyczącego różnorodności biologicznej.

Zaprojektowano przestrzeń na lekcje prowadzone w otwartej przestrzeni zewnętrznej, ogrody "jadalne" i amfiteatr z kolorową tęczową tarczą "scoop".

Pierwsze plany dotyczące szkoły, sięgają 1845 roku, były silnie uzależnione od konsultacji z nauczycielami, uczniami i lokalną społecznością, mówi BD. Kontynuując te tradycję, stworzono unikalny plac zabaw, który najlepiej wykorzystuje jego ograniczone możliwości, zapewniać największą wydajność do różnego rodzaju gier, sportu i ogólnego dostępu.

Górny poziom placu zabaw obejmuje wielofunkcyjny obszar gier i naturalny krajobraz do użytku szkolnego i społecznościowego, który łączy teren z otaczającą publiczną otwartą przestrzenią i miejscem istotnym dla ochrony przyrody.

Jadalny plac zabaw z „rosnącymi łóżkami” zapewnia szkole możliwość uczenia się na świeżym powietrzu, a także promowania zrównoważonych metod życia. Tajemniczy ogród zawierający zioła i rośliny lecznicze działa jako ważna strefa sensoryczna o ciekawych fakturach, zapachach i kształtach. Ogród motyli dzikiej przyrody jest wspólnie prowadzony przez szkołę i lokalną społeczność.

Niższy poziom placu zabaw połączony jest z amfiteatrem inspirowanym "tęczową" mozaiką z zaprojektowanymi na zamówienie elementami do siedzenia i "graficzną płaszczyzną podłoża, która łączy się z szerszą paletą do sadzenia na otwartej przestrzeni". Tę tęczę tworzą piękne kolorowe ławki zewnętrzne. Zasługuje to na szczególną uwagę gdyż w wielu szkołach nadal projektuje się ławki o stonowanych kolorach, gdzie w szkołach można sobie pozwolić na dużo więcej, co ma istotny wpływ na wyobraźnie u dzieci.

Zdjęcia - Tim Crocker, projekt - B:D Landscape Architects
Czytany 499 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 czerwiec 2018 07:37

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.