poniedziałek, 24 wrzesień 2012 09:39

Ławka Fala. Prawdopodobnie najdłuższa ławka na świecie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jeżeli wybierają się państwo do Anglii w okolice Londynu, to warto zajrzeć do Littlehampton w West Sussex, tam znajda państwo ławkę o długości niebagatelnych 324 metrów. Ławka wijąca się wzdłuż plaży jest w stanie pomieścić 300 osób.

Ławkę, czy wręcz instalację, bo tak też to wygląda, postawiono w ramach większego planu przebudowy już istniejącego nabrzeża. Ławka jest wielokolorowa i stanowi również coś na kształt rzeźby. Kształt ławki komponuje się, dopasowuje do kształtu nabrzeża, wiedzie meandrami zarówno na boki jak i serpentynami do góry i na dół. Kolorowe deseczki, do żółci przez niebieski i zielony przyciągają wzrok najmłodszych, które obrały sobie ławkę jako wspaniały plac zabaw.

Ławka składa się z kliku tysięcy drewnianych listewek wykonanych z twardego drewna egzotycznego.

Fajny pomysł mieli architekci, którzy skonstruowali ławkę tak aby można ją było rozbudowywać. Pozwolono ludziom aby sami mogli dofinansować projekt i aby sami mogli rozbudowywać ławkę. Możliwe, że już niedługo ławka będzie miała ponad 600 metrów długości i pomieści nawet 800 osób.

Przy konstruowaniu ławki miejskiej Fala konsultowano się z miejscowymi dziećmi, które przedstawiły swoje własne koncepcje i pomysły na ich wymarzona ławkę.

autor zdjęć : studio weawe

Czytany 3284 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 wrzesień 2013 12:47

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.