piątek, 03 luty 2017 15:00

Ławka miejska zaimpregnowana poprzez koksowanie belek

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ten przyrząd pomiarowy, siedem metrowy skala graficzna zachęca ludzi, by spokojnie kontemplować monumentalny krajobraz wokół, podczas konfrontacji z własną skalę z naturą.

Projekt "Landscale" autorstwa Mezzo Atelier powstał w wyniku zaproszenia by stworzyli coś dla Błękitnego Jeziora miasta Sete na Azorach. Wymyslili że na brzegu jeziora postawią ławkę parkową.

Piękna ławka miejska została stworzona jako przyrząd pomiarowy, siedmio metrowa skala graficzna mająca zachęcać ludzi, by spokojnie kontemplować monumentalny krajobraz wokół, podczas konfrontacji z własnej skali z naturą.

Ławka została wykonana z drewnianych belek z Kryptomerii japońskiej, bardzo miękkiego gatunku japońskiego cedru, który został przywieziony w przeszłości na wyspy Azory. Od tego czasu Kryptomeria rośnie na Azorach, gdzie znalazła idealny klimat rośnie i jest coraz częściej spotykana, ładnie się rozprzestrzenia. Czarno-biały kontrast na ławce, został uzyskany w procesie koksowania belek po ich zmontowaniu. Ten proces spalania powierzchni drewna, zwany Shou Sugi Ban, powstał w Japonii dla impregnacji tego samego gatunku, w celu nadania mu większej odporności i stworzenia naturalnej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi.

Zdjęcia - Mezzo Atelier
Czytany 1349 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 luty 2017 15:15

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.