poniedziałek, 19 maj 2014 06:49

Ławki betonowe na Deichmann Plac

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Izraelu dla studenckiego kampusu stworzono ciekawy plac. Plac służy jako brama wjazdowa do zachodniej części kampusu. Moją uwagę zwrócił ze względu na fakt jak ciekawie można zagospodarować małą przestrzeń.

Plac zaprojektowano tak aby pomieścił duże zgromadzenie młodzieży i studentów, przez co ilość zieleni musiała być odpowiednio ograniczona, a zarazem łatwo dostępna, nie ograniczająca przestrzeni a raczej ją poszerzająca.

Plac wygląda jak dywan albo nawet patchwork, składa się z pasów chodnika, pasów zielenie, betonowych podświetlanych ławek oraz kilku drzew. Pasy roślinności składają się z pasów trawnika.

Betonowe ławki to zwykłe bryły wykonane z betonu architektonicznego estetycznie podświetlone pasami świetlnymi. Ławki betonowe nie posiadają siedzisk z drewna, jest to zwykły surowy beton. To rozwiązanie może się sprawdzać w Izraelu, jednak w Polsce, konieczne jest zastosowanie drewna jako izolatora zimna. Tak wiec zalecam inspirowanie się tylko częściowe tym projektem.

Projekt placu złożony z różnych elementów betonowych nawiązuje do okolicznej architektury zarówno fizycznie jak i wizualnie, akcentując jej wspólne cechy.

Zdjęcia Sharon Yeari
Czytany 4364 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 maj 2014 07:01

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.