wtorek, 12 sierpień 2014 13:16

Ławki betonowe na skwerze w Sydney

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Balfour Street Park to niewielki skwer osiedlowy w Sydney utworzony w ramach istniejącej geometrii lokalnych ulic, krzyżówki chodników dla pieszych. 

Jak na tak mały park użyto wielu i dobrej jakości materiałów cegły, kamienia i betonu. Cegła została użyta jako dekoracyjny nośnik szeregu kolorów i wzorów, inspiracją był budynek starego browaru, starych budynków fabrycznych, które stanowią historyczną scenerię. Beton natomiast stanowi przełamanie jako współczesny akcent parku. Po środku skweru znajdują się można pomyśleć niechlujnie rozstawione betonowe ławki miejskie. To miejsce ten placyk z tymi ławkami betonowymi stanowi punkt zbiórki wszystkich ścieżek. Z każdej jednej ławki betonowej jest wygodny widok na inną ścieżkę. W ten sposób, swobodnie i bez skrępowania można przyglądać się życiu mieszkańców osiedla, a zarazem się z nimi integrować.

U nas w Polsce mamy bardzo wiele małych skwerów osiedlowych, nie mamy na co narzekać, niestety w olbrzymiej większości są one okropnie zaniedbane, brakuje koszy ulicznych, ławek parkowych, nie służą integracji mieszkańców a co najwyżej niepożądanego elementu społecznego

Czytany 2974 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 sierpień 2014 13:21

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.