poniedziałek, 20 październik 2014 12:34

Ławki gabionowe

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przesiadka z siodła za kierownicę spowodowała znaczy spadek zapotrzebowania, zainteresowania zawodem kowala. Kuźnie zaczęły zanikać, to natomiast przyczyniło się do uwolnienia ogromnych przestrzeni. W jednym z takich miejsc w Inzinzac-Lochrist, zresztą bardzo atrakcyjnym, bo pięknie usytuowanym nad wodą, gmina zainicjowała całkowitą reorganizację. Nad rewitalizacją pracował Urbicus / Jean-Marc Gautier.

Rewitalizacja przyniosła wiele korzyści, dostarczając mieszkańcom nowych przestrzeni mieszkalnych, rekreacyjnych, zachęcając jednocześnie do wzrostu gospodarczego i stabilizacji regionu.

Dla mnie oczywiście najciekawsze są nowe przestrzenie rekreacyjne. To jak zostały zaaranżowane. Do rewitalizacji użyto między innymi popularnych ostatnio gabionów. Na tych gabionach zamocowano ławki parkowe, siedziska miejskie. Wykorzystując naturalny spadek terenu, powstały oparcia w ławkach. Bardzo podoba mi się zarówno efekt jak i sposób zadbania o mieszkańców. Można było zostawić sam gabion jednak zatroszczono się i do gabionu przymocowano deski tworząc jednocześnie siedziska i oparcia w ławkach. Drewniane siedzisko w ławce zapewnia izolację przed zimnem. Drewniane siedzisko pozwala korzystać z ławki o każdej porze roku nie tylko wtedy kiedy jest ciepło.

Czytany 2623 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 październik 2014 12:49

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.