poniedziałek, 08 wrzesień 2014 12:31

Ławki miejskie jako sposób na rewitalizację przestrzeni publicznej

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Będąc jednym z najbardziej złożonych i wyrafinowanych projektów przebudowy centrum miasta podejmowanych w Nowej Zelandii, projekt ten obejmuje przeprojektowanie, zagospodarowanie i modernizację istniejącego deptaku handlowego Cashel i kilku ulic handlowych zorientowanych wokół sąsiednich bloków.

Ponieważ celem projektu była rewitalizacja deptaku centrum miasta Christchurch, największego miasta na południowej wyspie, projektant 18 miesięcy , przed utworzeniem projektu, spędził na kompleksowych konsultacjach i badaniach, oraz pracach koncepcyjnych,.

Usunięto dwa górne przejścia i wiele elementów szpecących. Projekt zasadniczo ponownie skonfigurował ulice i przestrzeń placu. Wszystko po to aby ponownie centrum miasta zaczęło spełniać swoje pierwotne, oryginalne funkcje. W centrum ustawiono wiele szerokich, kwadratowych ławek, tak aby mieszkańcy mogli odpocząć ale nie tylko. Ławki miejskie służą też integracji społeczeństwa, mają zapobiegać izolacji. Ławki miejskie i estetyczna, otaczająca przestrzeń mają też spowolnić trochę mieszkańców, sprowokować do zatrzymania się choć na chwilę.

Projekt – City Mall sojusz m.in.:Grupa Przesmyk

Czytany 2480 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 wrzesień 2014 12:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.