środa, 02 lipiec 2014 12:03

Ławki parkowe za dnia, sypialnie dla bezdomnych nocą

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W Vancouver powstała akcja realizowana przez fundację dobroczynną RainCity Housing przekształcającą ławki miejskie w miejsca gdzie nocą mogą się schować bezdomni.
Chcą oni pomóc bezdomnym, a przy okazji chcą też zawstydzić Londyńczyków, którzy w miejscach gdzie sypiali na ulicach bezdomni montowali specjalne kolce uniemożliwiające spokojny wypoczynek. Zarówno Vancouver jak i Londyn to bardzo deszczowe miasta, w których spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest najlepszym pomysłem.

RainCity Housing występuje naprzeciw potrzebom bezdomnych. Wybudowali ławki miejskie, które za dnia służą jako miejsce w którym można poczekać na autobus czy po prostu posiedzieć bez celu, a nocą służą jako zadaszone schronienia dla bezdomnych. Ławki parkowe, o których piszę są zasilane promieniami słonecznymi, tak, że w dzień wyświetla się napis ławka parkowa a nocą sypialnia. Ławki te mają też składane tylne oparcia, które po otworzeniu dają zadaszenie, tak aby bezdomni mogli się spokojnie wyspać, niemoknąc.

Akcja ta zwraca uwagę na potrzeby bezdomnych, na to, że miasta to nie tylko miejsca dla bogatych i cieszących się powodzeniem ludzi, miasta są dla wszystkich, ławki parkowe też.
Czytany 3151 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 lipiec 2014 12:24

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.