poniedziałek, 24 kwiecień 2017 13:31

Ławki, stoły miejskie w imię rozwoju kultury

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W Meksyku w 2017 roku, na terenie jednego z parków, powstała biblioteka na świeżym powietrzu. Obiekt ten oprócz książek ma w swojej ofercie również warsztaty szachowe, czytanie na żywo tekstów i opowiadań, koncerty i wystawy.
Pawilon w którym mieści ponad 500 książek ma na celu promowanie czytania na zewnątrz, koncentruje się szczególnie na dzieciach.

Korzyści płynące z czytania są niesamowite. Ta aktywność poznawcza nie tylko zwiększa ilość naszych połączeń nerwowych, ale także naszą zdolność rozwiązywania problemów; daje nam także jedną z najpiękniejszych ludzkich umiejętności: wyobraźnię, a ta faktycznie jest wielkim motorem sztuki i nauki.

Kiedy czytamy następuje wysiłek poznawczy do tworzenia obrazów w naszych głowach, co wynika z odpowiednio poprowadzonej narracji w książce i przenika do naszego codziennego życia: stajemy się bardziej krytyczni i spostrzegawczy. Dlatego rozwijanie kultury czytania jest niezbędne do rozwoju społeczeństwa.
Aby w pełni wykorzystać potencjał pawilonu wyposażono go w odpowiednie oświetlenie, wiele ławek i stołów miejskich odpornych na warunki atmosferyczne. Dodatkowo ławki i stoły pomalowano na atrakcyjne dla dzieci wesołe kolory.

zdjęcia - lugarespublicos.org
Czytany 531 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 maj 2017 13:36

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.