poniedziałek, 24 listopad 2014 00:00

Mała architektura w Australii

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Surfers Paradise jest mekką dla fanów rozrywki i turystyki. Przyciąga ogromną liczbę turystów z całego świata, a także mieszkańców bez względu na wiek, zainteresowania, pochodzenie kulturowe i środowiskowe. Jest miejscem zabawy zarówno w wodzie jak i na plaży.

W 2006 roku Rada Miasta na zleciła PLACE Design Group pełną przebudowę plaży - Surfers Paradise Foreshore i tak w 2013 roku zostały dokonane ostatnie poprawki przedstawiając ekscytującą wizję Surfers Paradise.

Projekt obejmuje około 900 metrów nadmorskiej promenady posiada trzy odrębne strefy – plaże miejskie i park miejski. Dzięki rewitalizacji powstała szeroka promenada, ścieżki rowerowe, nowe miejsca do siedzenia, na które składają się ławki parkowe, ławki miejskie, leżaki publiczne i wspólnej strefy ruchu kołowego i pieszego. Na plaży miejskiej powstały też tarasy, pochylnie i schody prowadzące na plażę. Zbudowano boiska do siatkówki plażowej ze strefą do siedzenia na plaży dla widzów i oświetlenie nocne. Na terenie parku zachowało się dużo przestrzeni trawiastych także duże ilości istniejących już wcześniej drzew. Poza ławkami parkowymi promenadę wyposażono również w stoły piknikowe, grille, wiaty na plaży, jak i placach, a także w duży parking przy ulicy.

Kluczową zasadą całego projektu było zapewnienie do użytku publicznego oraz realizacji polityki bezpieczeństwa, swobodnego dostępu do plaży, zarówno fizycznie jak i wizualnie. Ważne było również zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc do rekreacji czyli odpowiedniej liczby ławek siedzisk miejskich aby swobodnie podziwiać cały projekt.

Czytany 2002 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:52

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.