piątek, 19 sierpień 2016 13:52

Mała architektura w Stanach w Massachusetts

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj będziemy się zachwycać projektowaniem krajobrazu przestrzeni i małej architektury w Stanach Zjednoczonych. Rzadko zaglądam na ten kontynent w poszukiwaniu inspiracji, a warto.

Landworks Studio stworzyło otwartą koncepcję przestrzeni na North Point w Cambridge, Massachusetts 20-piętrowego budynku mieszkalnego. Głównym celem była optymalizacja współdziałania pomiędzy przestrzenią prywatną a przestrzenią publiczną otaczającego budynek ternu.

Dwoma głównymi zadaniami było uzupełnienie sfery publicznej – podwyższenie chodnika dla pieszych parku pieszych, schodów i pół hektarowego zielonego trawnika.

Realizacja moim zdaniem udała się znakomicie. Powstał ciekawy park, skwer, w którym jest dużo przestrzeni, gdzie można się swobodnie przemieszczać, jednocześnie nie brakuje przestrzeni zielonych gdzie można odpocząć. Jest wiele ławek, ławeczek parkowych, siedzisk. Dosiedzenia służą tradycyjne ławki miejskie ale też sporych rozmiarów kamienne bloki w kształcie sześcianów porozstawiane po całym parku.

Wkomponowane w teren zostały również stojaki rowerowe. Nie jest to ani betonowa pustynia ani wielki ogrodzony trawnik, jak to czasem można zobaczyć u nas. Przestrzeń jest ogólnie dostępna, ergonomiczna i bardzo ładna

zdjęcia i projekt - Landworks Studio
Czytany 1465 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:51

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.