piątek, 11 styczeń 2019 12:50

Mała architektura wśród zieleni

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Mała architektura wśród zieleni Mała architektura wśród zieleni
Z okazji 400-lecia, Plaza Mayor – jednego z najbardziej znanych placów w Madrycie zbudowano trawiaste koło o powierzchni ponad 35 000 stóp kwadratowych, aby stworzyć miejsce dla ponad 100 000 gości podczas czterodniowej uroczystości.

Słynny plac europejski jest otoczony przez zabytkową, prostą architekturę, piękną samą w sobie, ale poprzez dodanie świeżej warstwy zieleni, artysta SpY zapewnił miejscowym i turystom przestrzeń do relaksu i integrowania się.

Widoczny z góry zielony dywan wyróżnia się na tle czerwonawego otoczenia, podczas gdy na ziemi staje się nie tylko przestrzenią interakcji, ale także punktem wstępnym do rozmowy o lokalnej historii.

Podobnie jak wiele prac SpY, projekt ma być interaktywny, ale także sugestywny, w naturalny sposób rozpowszechniając się w mediach społecznościowych i inicjując rozmowy zarówno na miejscu, jak i za granicą, pozostawiając trwałe wrażenie.

Ta funkcja, dla której została zaprojektowana, świetnie sprawdziła się w praktyce ludzie naturalnie grawitowali w kierunku trawy, przechodzili i siadali na niej grupami.

Tymczasem, biorąc pod uwagę pozytywną reakcję na to dzieło, krąży plotka, że zielone koło może zostać ponownie wprowadzone w Paryżu lub w innej europejskiej lokalizacji.

Nam nasuwają się oczywiste wnioski, ludziom potrzebna jest wspólna przestrzeń publiczna, wśród zieleni, gdzie będą mogli przysiąść, zrelaksować się. Czyli ludziom potrzebne są wszelkiego rodzaju ławki miejskie, siedziska w otoczeniu drzew, kwiatów. Potrzeba integracji międzyludzkich jest bardzo naturalna, zamiłowanie natury to także cecha dość powszechna. Ustawianie wielu ławek parkowych, mebli miejskich wśród zieleni pozwoli w komfortowy sposób ludziom na integrację oraz kontakt z naturą.

Źródło - http://spy-urbanart.com
Czytany 268 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.