piątek, 08 lipiec 2016 13:48

Meble uliczne elementem miejskiego lobby w Arnhem

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Strootman Architekci krajobrazu, uznali, że dziedzińce przed budynkami biurowymi pełnią obecnie funkcję miejskiego lobby. W związku z tym powinny być to miejsca reprezentatywne z dobrą atmosferą gdzie można usiąść na chwilę przed udaniem się wewnątrz lub gdzie można spotkać się z ewentualnymi klientami, współpracownikami.

Lobby jako miejsce reprezentatywne dobrze by też było aby miało w sobie elementy sztuki. Zgodnie z tymi założeniami zaprojektowano dziedzińce przed nowym kompleksem biur w Arnhem w Holandii. Do zaprojektowania były trzy dziedzińce: Voorhof, Binnenhof i Expeditiehof. Na zlecenie dla EuroCommerce Holding BV, Strootman Architekci krajobrazu opracowali układ Voorhof i Binnenhof ulicę i palce.

Na jednym z placów zaprojektowano zielony trawnik z okalającym go białym płotem. Składnikiem tego płotu są osobliwe krzesła, ławki miejskie w kształcie taczek. Ławki można przestawiać zależnie od potrzeb, po czym zwrócić je w poprzednie miejsce aby ponownie pełniły swoją funkcję płotu. Na drugim palcu wokół sosen i szyszek zamiast trawy zamontowano wielkie donice z tworzywa sztucznego o nieregularnych kształtach, pełniących jednocześnie funkcję donicy, muru ławki, rzeźby.

To niestandardowe podjecie do donicy, ławki, płotu, taczki oraz zapewnienie mobilności to istne dzieło sztuki. Takim lobby z takimi meblami ulicznymi nie jeden chciałby się pochwalić. Popieramy innowacyjność projektu.

Zdjęcia - Strootman Architekci krajobrazu
Czytany 1234 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 lipiec 2016 14:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.