poniedziałek, 05 grudzień 2016 15:21

Mobilne donice i ławki na dziedzińcu Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim w Poznaniu

Napisał
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Władze Miasta Poznania zapowiadają odnowienie urzędowego dziedzińca w niedługim czasie. Dziedziniec ma być bardziej zielony przyjazny zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

Pierwszym zwiastunem nadchodzących zmian jest likwidacja parkingu, zniknęły samochody, natomiast w ich miejsce pojawiły się mobilne donice miejskie, których zasadzono drzewa i byliny oraz ławki, siedziska drewniane.

Zielona oaza, kawiarnia ulica, dom kultury, plac publiczny. Są to nowe wcielenia dziedzińca ratusza, który został przekształcony z parkingu do miejsca spotkań dla mieszkańców. Dziedziniec, który mieści się na Starym Mieście otrzymał w ten sposób drugie życie: stał się otwartą, wielofunkcyjną przestrzenią publiczną. Plac został wyposażony w całą rodzinę obiektów małej architektury nawiązujących do różnych potrzeb różnych grup użytkowników.

Na placu znalazło się miejsce dla dużej okrągłej ławki wokół istniejącego klombu, foteli, ławek mobilnych, które można dowolnie przestawiać, formować nawet w układzie amfiteatru wraz z podium. Elementy te mogą być wykorzystane do siedzenia, leżenia lub siedzenia. Znalazło się też sporo zieleni, posadzono drzewa w doniczkach i wysoką trawę, które dodają trochę intymności i przytulności do przestrzeni miejskiej.

Projekt - Atelier Starzak Strebicki
Zdjęcia - Mateusz Bieniaszczyk

Czytany 5060 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 grudzień 2016 15:52

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.