poniedziałek, 18 marzec 2013 13:12

Renowacja przestrzeni publicznej - nietypowe ławki betonowe o bardzo ciekawych kształtach

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Skwery, plaże miejskie, pola, parki, nabrzeża - teoretycznie są one otwarte dla wszystkich, ale ich publiczny charakter jest zależny od tego jak one sa wykorzystywane, od tego czy potencjał tych miejsc jest odpowiednio wykorzystany. Zaniedbana przestrzeń odstrasza ludzi. Stare, zniszczone z połamanymi deskami ławki nie zachęcają do skorzystania z nich. Natomiast zadbana, zaprojektowana z pomysłem przestrzeń zachęca do użytkowania jej.

Położony na jednym z najpiękniejszych nabrzeży Izraela Tel Aviv Port od 1965 roku przez lata zaniedbań, podupadł i jego podstawowe zastosowanie jako funkcjonalny port dokujący zostało całkowicie zapomniane i uległo zdewaluowaniu. opuszczony.

Zakończony niedawno przez Architektów Mayslits Kassif publiczny projekt mający na celu rozwój przestrzeni miejskiej, sprawił, że udało się przywrócić ten unikalny port miastu i przekształcić go w widoczny żywy punkt orientacyjny.

Moją uwagę przykuły bardzo ciekawe ławki betonowe. Zastosowane w tym projekcie ławki mają bardzo nietypowe plastyczne kształty. Kształt bryły ławek, siedzisk nawiązuje do kształtu przybrzeżnych głazów, kamieni.


Czytany 8975 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.