wtorek, 27 wrzesień 2016 10:48

Nowe zielone tereny jako przejaw rozwoju i nowoczesności

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co pewien czas wszystkie tereny, budynki wymagają odnowienia a zaczem rekonstrukcji, czyli dostosowania do bieżących potrzeb użytkowników. Czasem może to wynikać z nabycia nowej wiedzy lub ze zmiany potrzeb użytkowników. Aktualnie projektanci w oparciu o wiele badań wiedza jaki wpływ ma otoczeni na użytkowników. Jeżeli jest przyjazne, przyjemne, zielone, to ma ono bardzo pozytywny wpływ.

Takiej właśnie kompleksowej renowacji został poddany budynek z 1989 roku znajdujący się w kampusie Fontys Rachelsmolen w Eindhoven W Holandii, dzięki czemu teraz w pełni odpowiada potrzebom jego użytkowników. Budynek został zmieniony przestrzennie i wizualnie. Teraz użytkownicy mogą doświadczyć nowoczesnego budynku edukacyjnego, który również działa jako wejście do odnowionego kampusu.

Wnętrze kampusu zostało odnowione poprzez utworzenie „zielonego serca”. Likwidując bądź przemieszczając miejsca parkingowe, został stworzony obszar spotkań studentów i pracowników uczelni. Powstały piękne zielone trawniki, gazony. Do gazonów przymocowano wiele ławek parkowych. Siedziska ławek zostały wykonane z drewna, co nadaje im przytulności ale jest też dużo bardzie przyjazne w użytkowaniu. Drewno zimą zachowuje ciepło, jest dobrym izolatorem, a latem nie nagrzewa się za mocno, ma to ogromne znaczenie w północnej części Europy. Nowy teren został również wyposażony w obiekty do parkowania rowerów i motocykli. Zamontowano wiele stojaków rowerowych.

Rezultatem tych wszystkich zmian jest nowoczesne i inspirujące środowisko edukacyjne, zarówno wewnątrz i na zewnątrz, gdzie studenci i pracownicy mogą współpracować pracując i ucząc się.

Czytany 759 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 październik 2016 11:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.