piątek, 24 październik 2014 13:47

Nowoczesne ławki parkowe w punktach widokowych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ścieżka z Bondi do Bronte w Australii niedaleko Sydney powstała na stromym nadmorskim klifie. Tworząc ją trzeba było rozwiązać wiele skomplikowanych kwestii geotechnicznych i strukturalnych, tak aby zachować i nie narazić na szkodę dziedzictwa naturalnego przyrody. Warunkiem było zadbanie o klif Heath oraz niezwykłe bagna ciągnące się wzdłuż odsłoniętych wierzchołków piaskowca.

Ścieżka ciągnie się przez 9 km. Na tej ścieżce stworzono 5 punktów widokowych. Każdy z pięciu punktów widokowych posiada własną charakterystyczną formę. Mają one jednak cechę wspólną. Na każdym z nich zamocowano w centrum ławkę parkową, pozwalającą na spokojną kontemplację widoków. Kształtem ławki również nawiązują do skalnych otaczających krajobrazów. Ławki te mają bardzo współczesny, surowy i minimalistyczny charakter. Jednocześnie zamontowane ławki stanowią jedyny poza balustradami element małej architektury jakiego użyto.

Trzeba przyznać, że dzięki architektom z ASPECT Studios powstała bardzo piękna ścieżka widokowa. Dzięki temu miejsca ogólnie nieodstępne zwykłym ludziom zostały udostępnione z zachowaniem jednocześnie dbałości o piękno i dobro przyrody, które możemy podziwiać i my na fotografiach Floriana Groehn’a.

Czytany 2643 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 październik 2014 13:59

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.