czwartek, 08 sierpień 2013 09:58

Okrągłe ławki miejskie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Świat się zmienia ale nadal istnieje potrzeba tworzenia wspólnych przestrzeni publicznych. De Amicis Architetti zaprojektowali dla mieszkańców Settimo Milanese plac, który stał się atrakcyjnym punktem dzielnicy.
Piazza Incontro tra i Popoli w tłumaczeniu na język polski to znaczy „miejsce spotkać ludów” lub „zgromadzenie ludzi” – Współczesna, integrująca przestrzeń publiczna w podmiejskiej dzielnicy włoskiego miasta Mediolanu.
Intencją autorów projektu było stworzenie wspólnej przestrzeni publicznej podzielonej na strefy wypełnione małą architekturą, wydzielone podświetlanymi ścianami i oddzielające wydzielone funkcje placu od ruchu ulicznego. Moją szczególną uwagę na tym placu przykuły elementy małej architektury takie jak ściany z wbudowanym oświetleniem oraz ławki w kształcie kół, które umieszczono wokół klombów.
Ławek jest bardzo wiele a ich rozmieszczenie zapewnia zarówno możliwość integracji pomiędzy użytkownikami jak i intymność zależnie od aktualnych potrzeb. Drugie skojarzenie jakie miałam patrząc na te ławki wokół klombów nawiązuje do układu stolików w barze czy restauracji. Nazwanie tego placu miejscem spotkań jest jak najbardziej adekwatne.

Czytany 5170 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.