czwartek, 04 październik 2018 10:49

Patio z ławkami, ogólnodostępne, takie rzeczy tylko w Norwegii

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Patio z ławkami w Norwegii Patio z ławkami w Norwegii
Sørenga Block 6 to blok mieszkalny z 110 mieszkaniami i półpublicznym zielonym dziedzińcem. Dwa duże, ukośne przejścia przecinają blok, aby połączyć nabrzeże z dziedzińcem oraz centralnym parkiem Sørenga i na odwrót. To wizualne połączenie zaprasza gości na i przez dziedziniec i oferuje łatwy dostęp dla mieszkańców.

Zewnętrzna i wewnętrzna fasada Bloku 6 kontrastują ze sobą. Podczas gdy zewnętrzną "skorupą" jest ciemna jeszcze lśniąca cegła opracowana specjalnie dla wszystkich ośmiu bloków Sørenga, fasady (i sufity) wewnątrz są jasno białe. Ta jasna, biała okładzina to panele Steni, częściowo wytłoczone motywami z historycznych map morskich wewnętrznego fiordu Oslo. Można też uznać, że zielony dach jest piątą elewacją budynku i że tworzy wizualne zielone połączenie między centralnym parkiem Sørenga i zielonymi wzgórzami otaczającymi Oslo.

Na patio jest dość nietypowy ogródek miejski z ławkami, pięknymi zielonymi ścieżkami ale także z ogródkiem warzywnym dostępnym dla wszystkich chętnych.

Nam podoba się to, ze ta przestrzeń jest ogólnie dostępna bez płotów, ogrodzeń bram. Każdy może wejść na takie patio i odpocząć na ławce w otoczeniu zieleni i pięknej architektury.

Zdjęcia - Tomasz Majewski Photography
Czytany 294 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.