wtorek, 06 wrzesień 2016 11:47

Plac zabaw dla dorosłych w Massechusetts

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie zawsze dużo zieleni to najbardziej optymalne rozwiązanie w przestrzeni publicznej. W Bostonie w stanie Massachusetts na dużym palcu The Lawn w D zlikwidowano prawie połowę trawnika, jednak zamiast tak ja to się zwykle dzieje u nas przestrzeń tę wylać betonem wyłożoną ją elastyczną nawierzchnią często spotykaną na placach zabaw dla dzieci.

W ten sposób utworzono plac zabaw dla dorosłych. W ten sposób stworzoną żywą przestrzeń miejską mająca sprostać ambicjom nowo powstającej dzielnicy. Nowa dzielnica chce być interaktywna, elastyczna, zaawansowana technologicznie, chce być inspiracją dla sztuki i wydarzeń kulturalnych, łączyć wiele społeczności tj. mieszkańców, pracowników okolicznych biur a także turystów. Krótko mówiąc nowa dzielnica chce być wielozadaniowa, tak samo więc zaprojektowano ten plac.

The Lawn w D składa się z dwóch części: placu wyłożonego elastyczną nawierzchnią i trawnika. Wszędzie poroztapiano mobile meble miejskie. Fotele, ławki, stoły uliczne czy leżaki miejskie można dowolnie przestawiać zależnie od potrzeb ma to zachęcać odwiedzających, aby kreować przestrzeń we własnym zakresie. Nie zabrakło też przestrzeni do gry w przeróżne zabawy miejskie czy stołów do ping ponga. Nie zabrakło oświetlenia rozlokowanego nad całą przestrzenią. Dostosowano w ten sposób plac do zabaw również w godzinach wieczornych, jest to przecież przestrzeń głównie dla dorosłych mieszkańców dzielnicy.

Zdjęcia - Christian Philips
Projekt - Sasaki

Czytany 1585 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 wrzesień 2016 12:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.