środa, 10 grudzień 2014 00:00

Pokaż klasę, posprzątaj po swoim psie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zima, śnieg, budzą u mnie kolejne skojarzenia tj. roztopy i psie kupy. Bowiem problem jest szczególnie widoczny kiedy topniejący śnieg nagle ukazuje co krył skrzętnie w sobie. Rewitalizacja parków, stawianie nowych ławek, koszy, zakładanie trawników na niewiele się zdadzą, jeżeli nie nauczymy się o to odpowiednio dbać.

Głównym naszym zadaniem powinno być ciągłe ulepszanie przestrzeni ale także nie szkodzenie jej, nieniszczenie, niebrudzenie. Cóż z tego jeżeli będę miała koło domu pięknie urządzony w najnowocześniejsze meble miejskie skwer, jeżeli dookoła będzie mnóstwo psich kup. Taki widok, najbardziej zatwardziałym wielbicielom parków miejskich odbierze ochotę, na spędzanie w ich czasu.

Oczywiście argumentów do sprzątania po pupilach jest znacznie więcej. Nie sprzątając po psie ryzykujemy również, ze kiedyś sami w to wdepniemy. Nie sprzątając po psie ryzykujemy również, że kiedyś w tym może bawić się dziecko nasze lub naszego sąsiada. Tak więc, pokaż klasę, posprzątaj po swoim psie. Jeżeli chcemy w pełni korzystać z zielonych terenów miejskich, małej architektury, dbajmy o przestrzeń wokół aby była czysta i przyjazna użytkownikom.

posprzątaj po swoim psie ławki miejskiePosprzątaj po swoim psie

Czytany 1840 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 grudzień 2014 14:42

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.