wtorek, 01 grudzień 2015 15:14

Pomarańczowe meble miejskie w Oslo

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Projekt „Plaża” to pierwszy etap wielostopniowej przebudowy dzielnicy Oslo zwanej Aker Brygge. Jest to część większego planu mającego na celu ożywienie postindustrialnego nabrzeża w Oslo tworząc na 12km długą, publicznie dostępną promenadę miasta, łącząc wschód i zachód.

Promenada jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów miejskich miasta i odnowienie jej wpływa znacząco na wizerunek miasta, a jednocześnie zachęca do różnorodnych interakcji społecznych.

Aker Brygge jest jednym z najbardziej tętniących życiem dzielnic w Oslo, z eklektyczną mieszanką architektury mieszkań, sklepów, restauracji i atrakcji kulturalnych. Obszar ten jest lubiany przez mieszkańców i turystów. Odwiedza go średnio około 12 milionów ludzi każdego roku. Odnowienie promenady, powstanie projektu "Plaża", tylko wzmocniło ten trend.

Z okazji przebudowy promenady opracowano specjalną koncepcje mebli miejskich. Mebel miejski jako element kultywujący i sprawujący ogromną rolę w interakcjach społecznych w sferze publicznej. Główną idą przy projektowaniu mebli miejskich było zapewnienie im różnorodności, a także elastyczności w użytkowaniu. Ławki zaprojektowano tak aby można na nich było wygodnie siedzieć, leżeć, opalać się a także swobodnie rozmawiać z przypadkowo spotkanymi osobami.

Projekt - LINK Landskap
Zdjęcia – Tomasz Majewski

Czytany 1540 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2015 15:23

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.