środa, 18 listopad 2015 08:23

Przestrzeń publiczna w Allborg

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W Dani w mieście Allaborg zrewitalizowano nabrzeże łącząc średniowieczne centrum miasta z sąsiednim fiordem, który wcześniej był trudno dostępny dla obywateli ze względu na swój przemysłowy charakter i związane z tym duże natężenie ruchu.
Przestronne place zostałyzintegrowane poprzez sekwencje promenad, tworząc bujne zielone przestrzenie, gęste gaje pełne drzew. Zasadzono drzewa, krzewy i trawy, pochodzące z Północnej Jutlandii o charakterystycznym dla fiordów krajobrazie.
Dla większości powierzchni zastosowano surowe i proste materiały jak asfalt, beton i niemalowane drewno. Wszystko zaprojektowano z myślą aby przestrzeń była jak najbardziej dostępna i użyteczna dla obywateli.
Wzdłuż brzegu zaplanowano mnóstwo miejsc do siedzenia z widokiem na wodę. Są ławki namurkowe, ławki wolnostojące z oparciem, poustawiano również pojedyncze siedziska imitujące tradycyjne krzesła stołowe, siedzieć również można na schodach. W konstrukcji ławek zastosowano surową ocynkowaną stal niemalowaną, co również ma nawiązywać do charakterystycznego surowego duńskiego klimatu.
Projekt – C.F. Moller Landscape
Zdjęcia - Helene Hoyer Mikkelsen
Czytany 2528 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 listopad 2015 08:36

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.