wtorek, 23 sierpień 2016 13:55

Rewitalizacja parku w Melbourn

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
MALA studio opracowała nową koncepcję przestrzeni dla Amandy Levete 2015 MPavilion w Docklands Melbourne. MALA studio dostała zlecenie opracowania projektu przekształcenia zniszczonej wschodniej części parku w nowe kwitnące centrum rekreacyjne i kulturalne.

Głównym założeniem było zintegrowanie społeczności okolicznych budynków za pomocą kortów wielofunkcyjnych, sztuki publicznej, istniejących parków i nowego. Projekt proponował nowy park przeznaczony do uprawiani sportu, sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, stoły do ping ponga, wielofunkcyjne pomieszczenia do jogi, tańca, aerobiku, twarde i miękkie ścieżki dla pieszych. Użyto takich materiałów jak beton, stal i drewno. Duże połacie trawników wyposażonych w wiele ławek miejskich, siedzisk zapraszają gości do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W parku wygodnie można siedzieć, jeść, czytać, bawić się i spędzać czas z dala od zgiełku miasta.

Większość ławek została zaopatrzona w ciepłe drewniane siedziska, co pozwala na komfortowe korzystanie z nich bez względu na temperaturę powietrza. W ciągu ostatnich 15 lat teren Docklands Melbourne został przekształcony z opuszczonej strefy przemysłowej w nową przestrzeń mieszkalną, komercyjną i sportową. Rewitalizacja Parku Docklands wyznacza najnowszy rozdział w planie rewitalizacji miast i miejsc publicznych.

Zdjęcia - Suzie Blake
Czytany 1298 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 sierpień 2016 14:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.