środa, 31 październik 2012 13:47

Stoły piknikowe i piknikowanie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Może to nie jest najlepsza pora na stoły piknikowe i piknikowanie. Jeżeli jednak wyobrażę sobie parę stopni więcej i dużo słońca, to posiłek na świeżym powietrzu wydaje się już bardzo przyjemną perspektywą. Za obiad w restauracji z pięknym widokiem w tle trzeba często słono zapłacić. Obiad przy stole piknikowym to wersja zdecydowanie bardziej ekonomiczna, a obcowanie z naturą jest gratis.

Stoły piknikowe w Polsce to cały czas rzadkość, a szkoda, bo jest to niedrogi sposób na promowanie turystyki weekendowej. Oczywiście najlepszym miejscem na stoły piknikowe sa przydrożne parkingi w otoczeniu lasów, w drodze w góry, nad morze czy jeziora w punktach widokowych. Taki stół drewniany albo stół metalowy z blatem drewnianym, to świetna wymówka do dłuższego delektowania się natura. Oczywiście można podziwiać naturę bez biesiadowania ale to raczej przy zaplanowanych wcześniej pieszych wycieczkach. Jak ktoś jedzie całą rodzina autem, a nie będzie gdzie się zatrzymać albo na chwilę usiąść to co najwyżej krzyknie patrzcie jaki piękny widok i pojedzie dalej, a jak zobaczy, ze punkt widokowy jest zaopatrzony w miejsce parkingowe i w stoły piknikowe, to jest dużo większe prawdopodobieństwo, że zatrzyma się na dłużej.

Stół piknikowy, to nic innego jak tradycyjny stół ogrodowy, wykonany z drewna lub w połączeniu z metalem z przymocowanymi do niego dwiema ławami stołowymi. Ideą stołów piknikowych nie jest zazwyczaj ich estetyka, a solidność, użyteczność i ekonomiczność.

Czytany 2699 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 wrzesień 2013 13:37

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.