środa, 14 wrzesień 2016 10:02

Tereny rekreacyjne z pięknymi leżakami miejskimi pod Lyonem

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rochetaillee znajduje się na północ od Lyonu i rozciąga się 2 kilometry wzdłuż rzeki Saone. Teren ten posiada piękny widok na Monts d'Or ciągnie się długą, wypukłą linią, przerywaną przez kamieniste i piaszczyste plaże.

Na początku 20. wieku, była to ulubiona plaża klasy robotniczej Lyonu, z licznymi kawiarniami na świeżym powietrzu i salami tanecznymi. Tradycja przetrwała do dzisiaj, ale od pewnego czasu samochody, ruch motoryzacyjny skonfiskowały dużo miejsca: powstały drogi łączące wsie, parking został wydłużony, miejsce upodobali sobie również off-road-owcy.

Głównym wyzwaniem tego projektu było ujawnienie obecności starej grobli i przywrócenie ciągłości łagodnej promenadzie. Dzięki pewnym reorganizacjom natężenie ruchu samochodowego zostało zmniejszone na rzecz ścieżek dla pieszych i rowerzystów.

Odsłonięty został piękny widok na wieś i zamek .Centralna przestrzeń została przerobiona, tworząc dużą łąkę idealnie nadającą się do biesiadowania, odpoczynku, łagodnie opadającą ku rzece. Na nadbrzeżnej łące mogą odbywać się koncerty i różne pokazy plenerowe.

Na naturalnych wypukleniach tereny zamontowano leżaki publiczne idealnie wpasowujące się w teren. Oczywiście leżaki miejskie zamontowano frontem do pięknego widoku, tak aby w każdy mógł w pełni doświadczyć uroków pięknej natury. Leżaki ułożone tak jakby na skarpie są szerokie i odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu jednocześnie mogą pełnić funkcje ławek i stołów piknikowych.

Zdjęcia, projekt - IN SITU Paysages et urbanisme
Czytany 1213 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 październik 2016 10:18

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.